Windows 10 dla Xbox One wystartuje 12 listopada

Windows 10 dla Xbox One wystartuje 12 listopada

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
15:05
27.10.2015
0 komentarzy
1478 wyświetleń

New Xbox One Experience, nazywane potocznie Windows 10 dla Xbox One, to specyficzna aktualizacja konsoli, nawiązująca i czerpiąca z wydanego w tym roku systemu dla komputerów PC. O nowych funkcjonalnościach wiemy już całkiem sporo. Wiedzieliśmy także, że aktualizacja trafi do uczestników programu Xbox One Preview w listopadzie. Dziś poznaliśmy dokładną datę!

W ubiegłym tygodniu Microsoft rozpoczął wysyłanie wiadomości, która ma przygotować posiadaczy konsoli na nadejście nowego doświadczenia. W wolnym tłumaczeniu brzmiała ona następująco: "New Xbox One Experience (NXOE) jawi się już na horyzoncie! Przygotowując się do tego, zaczniemy już niebawem przenosić wszystkie konsole [objęte programem] Preview do NXOE. Jeśli nie chcesz się przenieść, prosimy, odznacz opcję Preview z kafelka Rejestracji w aplikacji Xbox Preview Dashboard". Poniżej przytoczymy najważniejsze nowości, które wniesie aktualizacja oparta o Windows 10:

NXOE

"Przedstawiamy kompletnie odświeżone doświadczenie Xbox One, które integruje szybkość i wszechstronność Windows 10. Uzyskaj szybszy dostęp do gier, przyjaciół i funkcji, które liczą się najbardziej. Zacznij lub dołącz do rozgrywek wieloosobowych, dodawaj przyjaciół i sprawdzaj wiadomości bez konieczności opuszczania pełnego trybu gry. Przeglądaj posty z aktywnościami znajomych, szukaj nowych wyzwań i zobacz najnowsze trendy Xbox Live w nowym obszarze społecznościowym [Community]. Niezależnie, czy pragniesz odkrywać nowe filmy i seriale w OneGuide, czy też grać w najlepsze tytuły na Xbox Live, Nowe Doświadczenie Xbox One oferuje ci to, czego chcesz, wtedy, kiedy chcesz" - czytamy na stronie poświęconej aktualizacji.

NXOE

Bez wątpienia jedną z ciekawszych nowości (o której pisaliśmy już wiele w tym roku) jest wsteczna kompatybilność z Xbox 360. "Teraz możesz grać w rosnącą liczbę twoich tytułów z Xbox 360 na Xbox One, bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Z ponad setką tytułów dodanych tej jesieni i setkami nowych, które nadejdą w najbliższych miesiącach, Xbox One jest obecnie najlepszym miejscem do grania w tytuły z Xbox 360" - dodaje Microsoft. Wsteczna kompatybilność pozwoli zachować zapisane stany gry, pobrane dodatki, osiągnięcia i dane Gamescore. Doświadczenie gry zostanie wzbogacone o nowe funkcjonalności, znane z Xbox One i Windows 10: Game DVR, zrzuty ekranu oraz streaming do Windows 10. Funkcja działa wieloplatformowo: rozgrywki online możemy prowadzić z osobami, zasiadającymi za dowolnym wspieranym urządzeniem. Na koniec warto dodać, że wsteczna kompatybilność wspiera zarówno gry na nośnikach fizycznych, jak też pobrane na dysk.

NXOE

Wszystkie te nowości staną się dostępne dla każdego uczestnika programu Xbox One Preview już 12 listopada. Aktualizacja jest bezpłatna i (obecnie) nieobligatoryjna.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.neowin.net/news/new-xbox-one-experience-to-launch-this-november-12

Polecamy również w kategorii Xbox One

Komentarze

Skomentuj

Autor