Windows 10 dla Xbox One już niebawem. Czego się spodziewać?

Windows 10 dla Xbox One już niebawem. Czego się spodziewać?

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
16:26
11.09.2015
0 komentarzy
1819 wyświetleń

Niedawno informowaliśmy Was o tym, że coraz trudniej dołączyć do programu Xbox One Preview. Liczba zarejestrowanych uczestników zbliża się bowiem do przewidzianego maksimum. Posiadacze konsoli, którym udało się zarejestrować w programie poglądowym, jako pierwsi otrzymają dostęp do specjalnej wersji systemu Windows 10. Odpowiednia aktualizacja ma być gotowa już "za kilka tygodni".

Na oficjalnym blogu Xbox Wire możemy przeczytać, że aktualizacja trafi do użytkowników Xbox One w listopadzie. Znajdą się w niej tak wyczekiwane funkcje, jak choćby wsteczna kompatybilność z Xbox 360. "W Xbox stawiamy gry i graczy w centrum wszystkiego, co robimy. Jesteśmy zainspirowani waszą pasją i nadal słuchamy waszego odzewu. Nowe doświadczenie Xbox One będzie napędzane przez Windows 10, wnoszący doświadczenie gry na Xbox One na wyższy poziom. Dzięki integracji szybkości Windows 10, nowe doświadczenie Xbox One zagwarantuje wzrost szybkości działania funkcji w popularnych grach do 50%. Błyskawicznie rozpocznij wspólną rozgrywkę, zobacz, w co grają twoi znajomi i otrzymuj aktualizacje ostatnio uruchamianych gier z poziomu ekranu domowego, bez konieczności czekania. Dostarczymy też najbardziej przez was wyczekiwanej funkcjonalności - Xbox One Backward Compatibility [wstecznej kompatybilności z Xbox 360]" - pisze Mike Ybarra, dyrektor działu zarządzania programem Xbox.

Xbox One

Listopadowa aktualizacja wniesie też przeprojektowany ekran główny, sekcję społecznościową, odświeżone funkcjonalności TV (m. in. nowy OneGuide i oglądanie kanałów na zasadzie picture-in-picture) oraz "zoptymalizowany" Sklep, w którym łatwiej odnajdziemy poszukiwane treści. Sklep Windows, który zapewnia teraz zunifikowane doświadczenie pomiędzy wszystkimi urządzeniami z Windows 10, umożliwi pobieranie na konsolę gier i aplikacji, uprzednio dostępnych tylko na komputery PC, telefony i tablety. Przeniesienie systemu Windows 10 na konsolę wydaje się sporym krokiem naprzód. Z drugiej strony nie znamy jeszcze wszystkich korzyści i ograniczeń, które będą się z tym wiązać.

Aktualizację w pierwszej kolejności otrzymają użytkownicy, zalogowani w programie Xbox One Preview, którzy "w ujęciu historycznym opublikowali najwięcej feedbacku". Gdy zespół Xbox zbierze wystarczająco dużo materiału (danych telemetrycznych, sugestii, opinii, zgłoszeń błędów etc.), udostępni aktualizację kolejnym grupom. Po ukończeniu wszystkich etapów testowych Windows 10 trafi do wszystkich posiadaczy konsoli.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.neowin.net/news/microsoft-will-begin-rolling-out-windows-10-to-xbox-one-preview-users-soon

Polecamy również w kategorii Xbox One

Komentarze

Skomentuj

Autor