Windows 10: co nowego w buildzie 9888?

Windows 10: co nowego w buildzie 9888?

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
22:03
03.12.2014
0 komentarzy
3309 wyświetleń

Build 9888 - przeznaczony dla wybranego grona 'Insiderów' - od kilku dni krąży po sieci. Dziś praktycznie każdy może go pobrać, choć jest to sposób nieoficjalny. W przewidzianym na przyszły rok buildzie znajdziemy kilka nowości - niektóre z nich zostały już przedstawione przez testerów. Co istotne, instalacja builda 9888 nie wyklucza z udziału w dalszym cyklu wydawniczym.

Dotychczas Microsoft wypuścił trzy oficjalne kompilacje Technical Preview. Kontynuując aktualizowanie systemu w oficjalnym cyklu, będziemy mieli możliwość pozyskiwania również przyszłych aktualizacji. Nie jest to tak oczywiste w przypadku builda 9888. Jak twierdzą źródła, należy on nadal do cyklu wydawniczego 'Insider', niemniej jednak aktualizowanie systemu z jego poziomu może (ale nie musi) wywołać błędy. Kompilacja sama w sobie nie jest zbyt stabilna, a jej charakter określany jest mianem Pre-Consumer Preview. Jeśli zamierzamy jednak testować nieoficjalny build, najlepiej byłoby postawić go jako osobny system w wirtualnej maszynie.

Windows 10

Jedną z istotnych funkcji, która - poprzez unifikację platform - zostanie przeniesiona do desktopowej wersji Windows, będą mapy, a w zasadzie możliwość ich zapisywania offline. Podczas gdy nikt nie kwestionuje przydatności funkcji nawigacyjnych i kartograficznych dla urządzeń przenośnych, ich umieszczenie w desktopowej wersji systemu może zrodzić kilka wątpliwości. Biorąc pod uwagę połączenie Windows Phone, Windows (PC) i Windows RT, mapy będą po prostu uniwersalnym składnikiem systemu. Na powyższym zrzucie ekranu widzimy też pasek wyszukiwarki. Ma on w przyszłości ułatwić znalezienie konkretnych ustawień.

Czy warto zainstalować build 9888? Jeśli interesuje nas testowanie niestabilnych nowości - jak najbardziej. Źródła donoszą, że problemy zaczynają się już od samej instalacji. Kompilacja pełna jest bugów i często się wysypuje. Nowe funkcjonalności - jak choćby wspomniane mapy czy nowa wyszukiwarka - pełne są błędów, a ich realna użyteczność pozostaje niewielka. Build 9888 będzie zapewne potraktowany jako eksperyment, którego testy posłużą do utworzenia kolejnej, publicznej kompilacji, pozbawionej już wielu błędów.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.neowin.net/news/windows-10-offline-maps-arrive-on-the-desktop-with-build-9888

Polecamy również w kategorii Windows 10

Komentarze

Skomentuj

Autor