Windows 10: build 15002 do pobrania jako obraz ISO

Windows 10: build 15002 do pobrania jako obraz ISO

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
14:29
16.01.2017
0 komentarzy
1921 wyświetlenie

Pierwszy build Windows 10 Insider Preview w tym roku to również pierwszy build po blisko miesięcznej przerwie w programie Windows Insider. W kompilacji 15002 powitało nas kilkadziesiąt nowości funkcjonalnych zapowiadających dalszy rozwój Creators Update i obietnica wypuszczenia obrazu ISO (pierwszego od wersji 14986). Obraz jest już dostępny do pobrania za darmo - link znajdziecie poniżej.

Co nowego wnosi kompilacja 15002? Najważniejsze nowości to: panel podglądu kart i nowa funkcja zarządzania kartami, lista szybkiego dostępu z nowymi oknami, domyślna blokada niechronionej zawartości Flash i płatności online w Edge, foldery w menu Start, nowe menu Udostępnij, funkcja zrzutu wyznaczonego obszaru ekranu, poprawione rozmieszczanie i skalowanie ikon, gładsze animacje, sporo udogodnień dla Windows Ink, Ułatwień dostępu, Windows Defender i Cortany, zaktualizowana strona główna i podstrony Ustawień, wprowadzenie funkcji redukcji niebieskiego światła, wsparcie dla Surface Dial, poprawiona obsługa touchpada, zielony BSOD (GSOD), udogodnienia dla użytkowników Hyper-V i Windows Information Protection, możliwość odroczenia aktualizacji Windows Update do 35 dni, zwiększenie wydajności komputera i wreszcie zupełnie nowa strona programu Windows Insider.

Windows 10 - pobierz za darmo kompilację Insider Preview

Jedną z ciekawszych nowości, których nie można było doświadczyć aktualizując Windows 10 do wersji 15002, jest nowe doświadczenie OOBE - pierwszej konfiguracji systemu wraz z czytelnymi ustawieniami prywatności, które użytkownik powinien wybrać samodzielnie. Nowe doświadczenie instalacji opiszemy szerzej w oddzielnym artykule!

Windows 10 Insider Preview - Build 15002 można bezpłatnie pobrać ze strony Windows Insider Preview Downloads w edycjach podstawowej, Enterprise, Education, Home Single Language i Home China. Do wyboru mamy wersję 32-bit i 64-bit. Obraz możemy oczywiście pobrać w języku polskim. Wciąż dostępny jest też obraz jednego z wcześniejszych wydań - 14986.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.microsoft.com/en-us/software-download/windowsinsiderpreviewadvanced

Polecamy również w kategorii Windows 10

Komentarze

Skomentuj

Autor