Windows 10: build 10036 wyciekł do sieci

Windows 10: build 10036 wyciekł do sieci

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
15:01
14.03.2015
1 komentarz
2813 wyświetlenia

Minęło już kilka miesięcy, od kiedy po raz ostatni do Internetu wyciekła kompilacja Technical Preview. Zaległości w tym zakresie nadrobiła tradycyjnie rosyjska grupa WZor, która opublikowała dziś obraz builda 10036. Nie zamieścimy tu wprawdzie bezpośredniego linku do kompilacji, jednak znajdziecie go bez większego problemu po krótkich poszukiwaniach w serwisach hostingowych.

Ostatnią kompilacją, która trafiła do użytkowników nieoficjalnym kanałem, był build 9901, który pojawił się w grudniu. Z kolei od wydania ostatniej publicznej kompilacji 9926 minęło już ponad półtora miesiąca. Microsoft wstrzymuje się z wypuszczeniem kolejnej aktualizacji rzekomo ze względu na błąd, który nie został jeszcze naprawiony, a który mógłby sprawić kłopoty z instalacją nowych wersji systemu. Zniecierpliwionych "Windows Insiderów" postanowił uszczęśliwić WZor. "Wygląda na to, że 10036 pro zostanie udostępniony insiderom... my damy go wam tak czy inaczej :)" - ogłosiła na Twitterze grupa.

Tak jak w większości poprzednich przecieków, build 10036 pochodzi z partnerskiego kanału dystrybucji, dlatego też nie znajdziemy tu wybranych funkcjonalności, takich jak choćby przeglądarka Spartan, która miała zostać dołączona do następnej wersji poglądowej systemu Windows 10. Jako że nie jest to publiczny build, nie zalecamy jego instalowania (w szczególności jako główny system), ponieważ nie jest wspierany przez firmę Microsoft w przypadku wystąpienia ewentualnych błędów. Jeśli jednak zdecydujecie się na pobranie i instalację, robicie to na własne ryzyko!

Na sam koniec jeszcze jeden smaczek - nowy instalator Windows 10 w akcji. Powyższe wideo to ten sam ekran instalacji, który mogliśmy zobaczyć na wyciekłym w zeszłą niedzielę zrzucie ekranu. Build 10036 zyska jeszcze kilka innych nowości w obrębie interfejsu i ogólnego doświadczenia użytkownika. Nie wiemy jeszcze, czy są one widoczne w partnerskiej kompilacji systemu.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.neowin.net/news/windows-10-build-10036-has-leaked

Polecamy również w kategorii Windows 10

Komentarze

  • aFX 16:26 15.03.2015

    Jak widać na filmie, restartów dalej sporo.

Skomentuj

Autor