Windows 10: build 10031 i przeglądarka Spartan na zrzutach ekranu

Windows 10: build 10031 i przeglądarka Spartan na zrzutach ekranu

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
14:24
06.03.2015
0 komentarzy
3787 wyświetleń

Minęło już sporo czasu, odkąd Microsoft wypuścił ostatni publiczny build Windows 10. Mimo oficjalnej ciszy, nie możemy narzekać na brak przecieków. W ostatnich tygodniach widzieliśmy m. in. build 10014 oraz 10022. Okazuje się, że istnieje jeszcze wyższa wersja. Obok zrzutów ekranu z buildu 10031 zostaliśmy uraczeni także nowymi obrazami niepublikowanej jeszcze przeglądarki Spartan.

Build 10031 - jeśli wierzyć podanym informacjom, udostępnionym przez rosyjską grupę Wzor - został skompilowany zaledwie pięć dni temu. Źródło wycieku nie jest znane, choć można się go doszukiwać wewnątrz firmy Microsoft lub pośród jej partnerów. Warto dodać, że źródłem kompilacji jest gałąź z fbl_impressive, której przeznaczeniem jest dostarczanie publicznych buildów Windows Insiderom. Co ciekawe, tym razem obok 'tradycyjnych' zrzutów ekranu do wycieku dołączono oficjalną dokumentację systemu. Wskazuje ona na niektóre zakulisowe nowości: poprawki dla interfejsu dotykowego, wykrywanie czujników czy renderowanie grafiki przy pomocy "dyskretnych" układów GPU. Warto dodać, że build 10031 wykorzysta chmurę, by przeprowadzić w locie standardowy proces OOBE (Out Of Box Experience), który polega na zalogowaniu się do konta Microsoft i pierwszą konfigurację systemu. Poniżej zobaczycie serię zrzutów ekranu z builda 10031, również w wersji Enterprise Edition:

build 10031

build 10031

build 10031

Kolejna porcja zrzutów ekranu dotyczy nadchodzącej przeglądarki Spartan. Choć Microsoft podkreślił, że trafi ona do najbliższego publicznego builda Windows 10, nie jest znana wersja systemu, w której poniższe zrzuty wykonano. Również nie sposób doszukać się odniesień do Spartana w zrzutach z builda 10031. Tak czy inaczej, obrazy te wskazują, czego można oczekiwać od interfejsu użytkownika, gdy Spartan zostanie publicznie udostępniony. Widzimy więc nowy widok czytnika, wiele otwartych kart, menu kontekstowe przeglądarki i kilka innych niuansów interfejsu użytkownika. W panelu ustawień zauważymy opcję wykrywania numerów telefonów (dotyczy to zapewne integracji ze Skype) czy wybór schematu kolorystycznego dla czytnika:

Spartan

Spartan

Spartan

Spartan

Spartan


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.neowin.net/news/microsoft039s-new-browser-spartan-gets-detailed-in-a-plethora-of-new-images

Polecamy również w kategorii Windows 10

Komentarze

Skomentuj

Autor