Windows 10 będzie wyświetlał proponowane aplikacje w menu Start

Windows 10 będzie wyświetlał proponowane aplikacje w menu Start

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
17:32
16.10.2015
4 komentarze
3148 wyświetleń

Przygotowując się do wydania pełnej wersji Windows 10 w lipcu tego roku, Microsoft prezentował liczne wizje przyszłości systemu. Jedna z nich miała być ukłonem w stronę deweloperów i zakładała lokowanie sugestii w menu Start i na ekranie blokady. Ostatecznie funkcjonalność ta nie trafiła do wersji RTM. Dziś, kilka dni od pojawienia się nowego builda Insider Preview o numerze 10565, widzimy, że Microsoft wrócił do pominiętej funkcji.

Sugerowane aplikacje to obowiązkowa pozycja w wybranych repozytoriach i oficjalnych Sklepach wielu platform. Tym razem możemy ją przetestować w najnowszym buildzie Windows 10: Insider Preview. Propozycje wyświetlane są domyślnie w menu Start, tuż pod listą najczęściej uruchamianych aplikacji. Podczas każdego uruchomienia menu zobaczymy jedną sugestię. Po jej kliknięciu lewym przyciskiem myszy zostaniemy przeniesieni do Sklepu Windows, gdzie możemy pobrać daną aplikację. Element ten jest aktualnie włączony jako domyślny, tym niemniej można go z łatwością wyłączyć.

Sugestie

Gdy zobaczymy proponowaną aplikację, możemy kliknąć ją prawym przyciskiem myszy i wybrać jedną z dwóch opcji: Nie pokazuj tej sugestii lub Wyłącz wszystkie sugestie. Inny sposób na wyłączenie powiadomień wykorzystuje aplikację Ustawienia. Możemy w niej przejść do menu Personalizacja > Start i odznaczyć opcję Okazjonalnie wyświetlaj sugestie w menu Start.

Nie wiadomo jeszcze, na jakiej zasadzie dobierane są propozycje. Przychodzi nam na myśl kilka możliwości. System pobiera dane o aktywności użytkownika, by następnie dobrać spersonalizowane propozycje; sugestie są dobierane na podstawie aktualnych trendów w Sklepie Windows; menu Start służy za tablicę reklamową, na której swoje aplikacje mogą promować deweloperzy. To oczywiście jedynie spekulacje. Microsoft powinien niedługo wyjaśnić działanie funkcji.

Sugestie

Microsoft nie opublikował jeszcze oficjalnego komentarza w tej sprawie. Obecnie funkcja znajduje się w fazie testów, co może oznaczać, że firma liczy na sugestie ze strony społeczności Windows Insider. Funkcja ma szansę niedługo zagościć (choć być może w odmienionej formie) w oficjalnej aktualizacji Windows 10. A Wam, drodzy Czytelnicy, jak podoba się funkcja sugestii? Czy uważacie, że jest dobrym źródłem pozyskania interesujących programów, czy też zbędnym dodatkiem, zaśmiecającym obszar roboczy menu Start?


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.neowin.net/news/microsoft-is-now-showing-suggested-apps-in-the-start-menu

Polecamy również w kategorii Windows 10

Komentarze

 • Artek 18:10 16.10.2015

  "Dziś, kilka dni od pojawienia się nowego builda Insider Preview o numerze 10656, widzimy, że Microsoft wrócił do pominiętej funkcji" Poprawcie "czeski" błąd. Najnowszy Build to 10565. Pozdrawiam.

 • KS 23:51 16.10.2015

  Dzięki za czujność :)

 • Jerzy 21:54 18.10.2015

  Nie kupuj więcej Windowsa !

 • Albert 09:58 19.10.2015

  IMHO, nie jest to prawdą, bo nie używam kompilacji Insider, a mam tą funkcję cały czas...

Skomentuj

Autor