Windows 10 Technical Preview w liczbach

Windows 10 Technical Preview w liczbach

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
20:35
13.10.2014
0 komentarzy
2605 wyświetleń

Od premiery poglądowej wersji Windows 10 minęły niecałe dwa tygodnie. W tym czasie ponad milion użytkowników zdecydował się na pomoc Microsoftowi w udoskonalaniu nadchodzącego systemu. Twórcy są zadowoleni z tak szerokiego odzewu. Również my nie spodziewaliśmy się takich danych, ale o tym w dalszej części newsa.

"Całe mnóstwo ludzi używa Windows 10 Technical Preview i wysyła nam feedback" - mówi Joe Belfiore z Microsoftu. Od ponad miliona użytkowników napłynęło już ponad 200 tysięcy komentarzy. Wszystko to za sprawą aplikacji Windows Feedback, udostępnionej w wersji poglądowej. Jej działanie zaprezentowaliśmy w naszym teście Windows 10. Najczęściej pojawiające się sugestie to prośby o usunięcie przycisków wyszukiwania i 'Task View' z paska zadań oraz dodanie animacji (w tym animacji przejścia) menu Start.

Windows 10

Jak mówi Joe Belfiore, 64% użytkowników zainstalowało system bezpośrednio na dysku twardym, pomijając możliwości i zalety związane z maszyną wirtualną. "Utwierdza nas to w przekonaniu, że spora część tego feedbacku opiera się na 'średnio-terminowym' użyciu, nie ograniczającym się do kilku minut eksperymentowania" - tłumaczy Belfiore. 68% użytkowników Windows 10 uruchamia więcej niż 7 aplikacji, a 25% - więcej niż 26 aplikacji dziennie. Niektórzy testują system jeszcze dogłębniej. 5% użytkowników uruchamia aż 68 aplikacji dziennie! Jest więc jasne, że spora część użytkowników uczyniła Windows 10 Technical Preview swoim domyślnym, standardowym systemem.

Powyższe statystyki z pewnością rzuciły więcej światła na percepcję nowych "Okienek". Brakuje nam tu jednak jednej, istotnej kwestii. Ilu właściwie użytkowników pobrało i używało Technical Preview? Microsoft na razie milczy. Być może uda się poznać mniej lub bardziej dokładne wyniki przy okazji comiesięcznych zestawień, udostępnianych przez netmarketshare.com. Z racji daty premiery Technical Preview, pierwszych statystyk możemy spodziewać się na początku listopada.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.theverge.com/2014/10/13/6970083/windows-10-technical-preview-testing-stats

Polecamy również w kategorii Windows 10

Komentarze

Skomentuj

Autor