Windows 10: Technical Preview dla smartfonów trafił do wybranych testerów

Windows 10: Technical Preview dla smartfonów trafił do wybranych testerów

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
21:33
03.02.2015
0 komentarzy
2427 wyświetleń

Microsoft ogłosił już, że Windows 10 w wersji Technical Preview trafi w tym miesiącu do właścicieli smartfonów. Dokładna data premiery publicznej bety nie jest jeszcze znana. Tymczasem wczesna wersja poglądowa systemu (build 8.15.12492.41) trafiła już do niewielkiego grona testerów.

Jak można założyć, jest to ostatnia faza 'wewnętrznych' testów nowego systemu mobilnego tuż przed oddaniem go w ręce społeczności Windows Insider. Warto zauważyć, że numer kompilacji przeskoczył z 8.10, właściwego dla Windows Phone 8.1, do 8.15. Wciąż pozostaje niejasne, czy kompilacja 12492 zostanie udostępniona publicznie jeszcze w lutym, czy jest to jedynie wewnętrzna kompilacja testowa.

Windows 10

Microsoft zamieścił w kompilacji swego rodzaju easter egg. Jak donoszą testerzy, po udanej aktualizacji systemu do nowego builda obok stosownego komunikatu pojawia się cytat rozgrywającego z zespołu Seattle Seahawks Russella Wilsona, który po przegranej w niedzielnym meczu w ramach tegorocznego Super Bowl miał powiedzieć: "Every setback has a major comeback". Tak jak sportowiec, który podniesie się po każdej porażce, Microsoft sugeruje, że nowy system wyniesie mobilną platformę Windows z powrotem na szczyt.

Zacytowane przez Microsoft słowa mogą mieć też inne znaczenie - program Windows Insider skupia się na feedbacku użytkowników. Wskazane przez nich błędy i niedociągnięcia są za każdym razem naprawiane, a kolejne kompilacje systemu Windows 10 są coraz lepsze. Podobnie więc będzie w mobilnej edycji systemu.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.neowin.net/news/windows-10-technical-preview-for-phones-build-8151249241-being-seeded-to-select-testers

Polecamy również w kategorii Windows 10

Komentarze

Skomentuj

Autor