Windows 10 Spring Creators Update jeszcze nie dziś?

Windows 10 Spring Creators Update jeszcze nie dziś?

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
18:05
10.04.2018
0 komentarzy
1336 wyświetleń

Aktualizacja 19:10: Przed chwilą Windows Update pokazało nam dostępność aktualizacji oznaczonej jako Cumulative Update for Windows 10 Version Next (10.0.17133.73). Jest to aktualizacja zbiorcza w pierścieniach Fast, Slow oraz Release Preview, o której Dona Sarkar na razie nie wspomina. Instalujemy...

Wyczekiwana od wielu miesięcy wiosenna aktualizacja Windows 10 miała rzekomo stać się publicznie dostępna dzisiaj, ale pojawiły się przesłanki, że mamy do czynienia z opóźnieniem. 10 kwietnia był datą nieoficjalnie potwierdzoną, ale dwóch znanych blogerów, powołując się na swoje źródła, pisze o możliwym przesunięciu terminu. Czyżby nie wszystko było dopięte na ostatni guzik?

Spring Creators Update

O tym, że mogło dojść do obsuwy, przekonują Paul Thurrott i Zac Bowden z WindowsCentral. O możliwych przyczynach na razie się spekuluje. Mowa m.in. o potencjalnej zmianie nazwy aktualizacji na inną, odkrytych w ostatniej chwili błędach czy wreszcie o komunikatach Microsoftu dotyczących kompilacji 17133. Jak wiemy, jest to wersja RTM, która do Slow Ring dotarła 30 marca, a do Release Preview - 5 kwietnia. Zarówno w tym ostatnim terminie, jak i 5 dni później Microsoft opublikował dodatkowe komunikaty.

5 kwietnia Dona Sarkar pisała: "Wypuściliśmy Windows 10 Insider Preview Build 17133 (RS4) dla Windows Insiderów w pierścieniu Release Preview. Nie wszyscy Insiderzy w pierścieniu Release Preview będą automatycznie namierzeni, by otrzymać te wydanie. Celujemy z pełną dostępnością w Release Preview w poniedziałek 9.04, niemniej jednak jeśli chcecie zainstalować [aktualizację] natychmiast, sprawdźcie ręcznie dostępność obecnej aktualizacji w Ustawieniach > Aktualizacje i zabezpieczenia > Windows Update". Przedostatnie zdanie później skreślono. 9 kwietnia, czyli w dniu spodziewanej dostępności 17133 w Release Preview, Dona Sarkar przekazała kolejną, zapewne jeszcze ważniejszą wiadomość: "Wciąż testujemy nasze namierzanie i w rezultacie nie wszyscy Windows Insiderzy w pierścieniu Release Preview zobaczą build 17133 jako oferowany w tym czasie. Zaktualizujemy ten post, gdy pełna dostępność zostanie osiągnięta".

Jak dotąd na Windows Blogs nie pojawiła się żadna nowa aktualizacja wpisu o kompilacji 17133, stąd wnioskujemy, że problemy z dotarciem do wszystkich w Release Preview nadal są obecne. Nie najlepiej to wróży dzisiejszemu wydaniu Spring Creators Update jako Public Release, choć niewykluczone, że za parę godzin się to zmieni, zwłaszcza, że w Redmond jest dopiero godzina 9:30 rano.

Windows 10 17133.73


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.onmsft.com/news/waiting-for-windows-10-1803-rs4-spring-creators-update-final-sounds-like-nope-not-today

Polecamy również w kategorii Windows 10

Komentarze

Skomentuj

Autor