Windows 10 SDK Preview wprowadza do aplikacji obsługę Sets

Windows 10 SDK Preview wprowadza do aplikacji obsługę Sets

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
23:40
15.05.2018
0 komentarzy
498 wyświetleń

Windows 10 SDK Preview doczekał się aktualizacji do wersji 17666, dzięki której może współdziałać z ostatnią kompilacją Windows 10 Insider Preview o tym samym numerze. Aktualizacja zawiera poprawki błędów i zmiany w obszarze API. Najważniejsza z nich pozwala odnieść się do Sets - interfejsu kart, który zadebiutuje w Redstone 5. Deweloperzy otrzymują na tym polu sporo możliwości personalizacji doświadczeń.

Windows 10 SDK Preview build 17666

Na liście zmian tego builda SDK znajduje się wiele punktów, ale te powtarzają się od wielu wydań. Tak naprawdę jedyna odnotowana nowość to właściwość LauncherOptions.GroupingPreference, która asystuje aplikacji w dostosowywaniu jej zachowania wobec Sets. Mając na uwadze nowe możliwości Windows 10 związane z kartami, deweloper może nie tylko zdecydować o tym, czy aplikacja będzie mogła się uruchamiać w wielu instancjach (jak klasyczne aplikacje Win32), ale też zintegrować aktywności użytkownika, kontrolować grupowanie okien i wprowadzać własną grafikę na karty.

Integracja aktywności użytkownika odnosi się oczywiście do Windows Timeline, ale nie tylko. Jeśli aplikacja będzie "publikować" aktywność do tzw. Activity Feed, aplikacja ta będzie mogła startować od razu z punktu, w którym użytkownik ostatnio zakończył pracę. Jeśli chodzi o kontrolę grupowania okien, deweloper będzie mógł samodzielnie zadbać o doświadczenie użytkowników aplikacji, decydując, które okna i które uruchomienia aplikacji podlegają grupowaniu w karty. Własna grafika na kartach sprowadza się na razie do ustalenia kolorów poszczególnych kart.

Co istotne, nowe możliwości zostały dokładnie przeanalizowane na jednej z sesji konferencji Build 2018 (Developing for Sets on Windows 10), którą możecie obejrzeć tu w całości. Przypomnijmy, że na YouTube dostępne są też zapisy wszystkich pozostałych sesji z tegorocznego Builda. Co do samego SDK, to jego aktualną wersję SDK można już pobrać z serwera Microsoft.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.youtube.com/watch?v=pZXFkaxVwfI

Polecamy również w kategorii Microsoft .NET

Komentarze

Skomentuj

Autor