Windows 10 SDK Preview dostępny w kompilacji 17046

Windows 10 SDK Preview dostępny w kompilacji 17046

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
01:10
02.12.2017
0 komentarzy
1282 wyświetlenia

Microsoft zaktualizował pakiet narzędzi deweloperskich dla Windows 10 Redstone 4. Obecnie dostępny jest pakiet SDK Preview w kompilacji 17046, a więc zgodnej z najświeższą kompilacją Insider Preview. Od wcześniejszej aktualizacji SDK minęło 10 dni (a od jeszcze wcześniejszej - 16), co wskazuje, że pakiet będzie uaktualniany częściej niż przy poprzednich wersjach Windows 10.

O ile wcześniej SDK korespondował z buildami wydanymi w Slow Ring, teraz nie jest to regułą i coraz częściej można spotkać wydania o numerze tożsamym z kompilacjami w Fast Ring. No dobrze, czas na listę zmian. Microsoft poinformował, że kompilacja ta działa w połączeniu z wcześniej wydanymi pakietami SDK i Visual Studio 2017. Oznacza to, że można zainstalować ten pakiet SDK i nadal publikować aplikacje przeznaczone np. dla Creators Update. Firma przypomina też, że SDK jest formalnie wspierany tylko przez Visual Studio 2017.

Windows 10 SDK Preview kompilacja 17046

Zważywszy na szybkie tempo aktualizowania, nowości nie ma zbyt wiele. Poinformowano o dostępności nagłówków C++/WinRT i kompilatora cppwinrt (cppwinrt.exe), które są odtąd dołączone do Windows SDK. Kompilator może okazać się przydatny, gdy zajdzie potrzeba użycia zewnętrznego komponentu WinRT lub musisz stworzenia własnego. Najprostszym sposobem będzie uruchomienie Wiersza poleceń dla deweloperów programu Visual Studio i uruchomienie kompilatora. Wsparcie w tym zakresie jest obecnie eksperymentalne i może ulec zmianie. Więcej szczegółów deweloperzy znajdą na blogu Modern C++ for the Windows Runtime.

Znane błędy/problemy i inne zmiany odnotowane przez Microsoft są tożsame z tymi, które opisano przy wersji 17046. Aktualną wersję SDK można już pobrać ze strony Windows Insider Preview Downloads. Oczywiście do jego uruchomienia wymagane będzie Visual Studio 2017.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://blogs.windows.com/buildingapps/2017/12/01/windows-10-sdk-preview-build-17046-now-available/

Polecamy również w kategorii Microsoft .NET

Komentarze

Skomentuj

Autor