Windows 10 S zdobywa rynek edukacyjny

Windows 10 S zdobywa rynek edukacyjny

 Wojciech Błachno
Wojciech Błachno
15:48
22.01.2018
0 komentarzy
1353 wyświetlenia

ChromeOS, system operacyjny Google mający być konkurencją dla standardowych systemów jak Windows i MacOS, nie sprostał zadaniu głownie przez swoją zbyt ascetyczną prostotę. Nie zrobił on furory pomimo tego, że jest to system bardzo płynny i bezpieczny, a po dodaniu obsługi aplikacji z systemu Android, posiadający całkiem przyzwoita ilość dostępnych aplikacji. Jednak Google znalazło całkiem ciekawą niszę, gdzie taki prosty i bezpieczny system jest wręcz idealnym rozwiązaniem - jest to edukacja. Do tego momentu był on bezkonkurencyjny na tym polu. To się jednak miało zmienić po zaprezentowaniu przez Microsoft systemu Windows 10 S.

Lenovo 300s Windows 10 S

Windows 10 S charakteryzuje się podobnie jak ChromeOS, wyjątkowym bezpieczeństwem i płynnością działania. Wszystko to przez ograniczenie obsługiwanych aplikacji do tych, które znajdziemy w ofercie Microsoft Store. Te dwie charakterystyczne cechy 10 S pozwalają mu konkurować z ChromeOS na rynku edukacyjnym. Jednak sam system to nie wszystko, bowiem liczą się jeszcze dwie rzeczy - dostępność aplikacji oraz bogaty wybór urządzeń. Tutaj Windows 10 S zaczyna wyraźnie wychodzić na prowadzenie. System ten możemy w każdej chwili uaktualnić do pełnej wersji systemu Windows 10, co otwiera nam niczym już nieograniczone pole do manewru. Kluczem do sukcesu jest również pakiet Office, który nawet w wersji Online, zostawia konkurencję daleko w tyle. Czyni to komputer z tym system nie tylko szybkim i bezpiecznym, ale również bardzo wygodnym i wydajnym narzędziem do pracy.

Minecraft wersja Edukacyjna

Jak widać jest to naprawdę niebezpieczna dla Chromebooków konkurencja. Dzięki partnerstwu z producentami komputerów, Microsoft chce częściowo przejąć a docelowo zdominować rynek zastosowań edukacyjnych. Lenovo przedstawiło właśnie swoje nowe propozycje urządzeń, przeznaczonych do celów edukacyjnych. Niskobudżetowe modele 100e i 300e są idealnym rozwiązaniem dla szkół a ich cena nie będzie przekraczać 300$. Wersja droższa (300s) wyposażona będzie w obracalny ekran dotykowy. Są tą idealne narzędzia do nauki, która jest nie tylko wartościowa, ale również atrakcyjna dla ucznia i zmusza go do kreatywności.

Microsoft już raz udowodnił, że nauka przez zabawę to idealny sposób na efektywne przyswajanie wiedzy. Minecraft for Education to przykład takiego właśnie zastosowania nowoczesnych technologii w edukacji. Ta specjalna wersja gry otrzyma nowy dodatek pomagający w nauce chemii. Swoje edukacyjne aplikacje otrzymają też gogle Mixed Reality, które również mogą mieć bardzo wartościowe zastosowanie w edukacji. Microsoft ma szansę zdominować i zrewolucjonizować rynek edukacji. Zdecydowanie jednym z jego priorytetów jest inwestowanie w wykształcenie młodych ludzi.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.windowscentral.com/microsoft-education-2018-announcements

Polecamy również w kategorii Windows 10

Komentarze

Skomentuj

Autor