Windows 10 S w nowych edycjach dla firm. Pierwsze dedykowane zestawy w drodze

Windows 10 S w nowych edycjach dla firm. Pierwsze dedykowane zestawy w drodze

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
18:14
25.09.2017
0 komentarzy
1408 wyświetleń

Windows 10 S praktycznie już od pierwszej prezentacji jawił się jako system dla edukacji. Microsoft koncentrował się na zastosowaniach w szkołach, niemniej jednak gdzieś w tle wciąż odbijał się echem temat firm. Podczas dzisiejszej konferencji Microsoft Ignite 2017 koncepcja w końcu dojrzała - Windows 10 S stanie się dostępny dla pracowników pierwszej linii w ramach planu Microsoft 365 F1. Nowa edycja systemu nosi nazwę Windows 10 S for Firstline Workers. Pojawi się również nowa linia dedykowanych urządzeń.

Microsoft 365 F1 zapewni nie tylko Office 365 w planie F1, ale również najbardziej bezpieczne doświadczenie Windows 10 dla pracowników pierwszej linii, a więc tych, którzy w organizacji jako pierwsi mają styczność z klientem. Urządzenia dedykowane Windows 10 S for Firstline Workers pojawią się jeszcze pod koniec tego roku i na początku przyszłego. Są to zestawy od głównych partnerów sprzętowych Microsoft, a więc HP, Acer i Lenovo (niestety, nie było mowy o żadnej nowej wersji Surface'a). Serię nowych urządzeń rozpoczyna HP ze swoim Stream 14 Pro. Będzie to najtańszy zestaw z Windows 10 S for Firstline Workers, którego cena w najsłabszej konfiguracji wynosi 275 dolarów (ok. 989 zł). Mamy też dwa modele od Acer: Aspire 1 (299 dolarów - ok. 1075 zł) oraz Swift 1 (349 dolarów - ok. 1255 zł). Ostatnia zapowiedź to Lenovo V330. W przeciwieństwie do poprzednich modeli zadebiutuje on dopiero na początku 2018 r. Ten 14-calowy Ultraslim kosztuje dokładnie tyle samo, co wyższy model od Acer, a więc 349 dolarów, czyli około 1255 zł.

Windows 10 S for Firstline Workers

Czym w zasadzie wyróżnia się Windows 10 S for Firstline Workers? Oto kilka najważniejszych cech:

  • Łatwość obsługi: Windows 10 S pod względem doświadczenia nie różni się od dobrze znanej podstawowej wersji Windows 10, dzięki czemu pracownicy pierwszej linii mogą zacząć z nim pracę bez zbędnych przygotowań. Został on zaprojektowany z myślą o wydajności, a jego wdrożenie powinno być na tyle szybkie, by produktywność pracowników nigdy nie zwolniła tempa, nawet na urządzeniach z niższej półki. Windows 10 S for Firstline Workers oferuje płynną integrację z hostowanymi VM w celu udostępniania pulpitu zdalnego i aplikacji. Jest też w pełni zintegrowany z OneDrive, umożliwiając pracę z dowolnego miejsca.
  • Bezpieczeństwo: Windows 10 S for Firstline Workers potrafi zapobiegać powszechnym rodzajom cyberataków i zagrożeń, takich jak ransomware i exploity. Aplikacje zbudowane w oparciu o Universal Windows Platform lub Centennial są dostarczane poprzez Sklepu Windows (Sklep Microsoft), dzięki czemu mamy gwarancję, że zostały sprawdzone pod kątem bezpieczeństwa i integralności. Microsoft Edge chroni z kolei przed atakami phishingowymi i złośliwym oprogramowaniem.
  • Łatwość zarządzania: Windows 10 S został zaprojektowany z myślą o nowoczesnym podejściu IT - dotyczy to również zarządzania tożsamością i zarządzania w chmurze dzięki usługom Azure Active Directory i Microsoft Intune. Korzystając z Windows Update for Business firmy mogą zarządzać i aktualizować urządzenia z systemem Windows 10 S.

Microsoft zapowiada też przyszłe aktualizacje, które umożliwią firmom implementację możliwości znanych z Windows 10 Enterprise, takich jak Credential Guard, Application Guard, scentralizowane zarządzanie Sklepem, Cortaną i innymi funkcjami na urządzeniach z Windows 10 S i subskrypcją Microsoft 365. Nowy tryb S w Windows 10 Enterprise pozwoli też klientom korzystać z doświadczenia Windows 10 Enterprise wraz ze wszystkimi korzyściami Windows 10 S.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://blogs.windows.com/business/2017/09/25/announcing-windows-10-s-devices-for-firstline-workers/

Polecamy również w kategorii Windows 10

Komentarze

Skomentuj

Autor