Windows 10 S: obraz ISO dostępny dla subskrybentów MSDN

Windows 10 S: obraz ISO dostępny dla subskrybentów MSDN

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
12:30
28.07.2017
0 komentarzy
2103 wyświetlenia

Microsoft ogłosił dostępność Windows 10 S w formie obrazu ISO do pobrania dla użytkowników MSDN. Oczywiście aby go zdobyć, potrzebna będzie płatna subskrypcja, której ceny rozpoczynają się od 539 dolarów/rocznie (subskrypcje miesięczne nie załapią się na ISO). Windows 10 S jest przeznaczony dla deweloperów i klientów edukacyjnych, dlatego nie zostanie oddany do użytku np. w ramach programu Windows Insider.

"Wypuściliśmy dziś [obraz ISO] dla deweloperów, ponieważ chcemy mieć pewność, że testują oni Windows 10 S. Chcielibyśmy szczególnie, aby skupieni na EDU deweloperzy kontynuowali innowacje i tworzyli aplikacje dla Sklepu Windows, które byłyby używane przez nauczycieli i uczniów" - skomentował rzecznik Microsoft. W przyszłym tygodniu firma udostępni nową wersję systemu klientom edukacyjnym za pośrednictwem Asystenta aktualizacji systemu Windows 10. Taki sposób dystrybucji ma sprawić, że klienci "będą poinformowani o różnicy w zakupie Windows 10 Pro EDU i Windows 10 S dla swoich szkół".

Windows 10 S

Brak specjalnej promocji czy możliwości testowania Windows 10 S przez użytkowników domowych jest świadomą decyzją Microsoft. Jak tłumaczy firma, "pobieranie/przełączanie się na Windows 10 S na szeroką skalę jest raczej domeną deweloperów i profesjonalistów IT, a nie konsumentów".


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.neowin.net/news/windows-10-s-isos-are-now-available-for-msdn-subscribers

Polecamy również w kategorii Windows 10

Komentarze

Skomentuj

Autor