Menu kategorii
 • Windows 10 Redstone 4 z nowym buildem 17115 w Fast Ring

  Windows 10 Redstone 4 z nowym buildem 17115 w Fast Ring

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  20:39
  06.03.2018
  3345 wyświetleń

  Microsoft udostępnił właśnie trzeci w ciągu tygodnia build Windows 10 Redstone 4. Kompilacja o numerze 17115 przybliża nas do premiery Spring Creators Update poprzez wniesione poprawki. Podobnie jak kilka ostatnich wydań Insider Preview, kompilacja 17115 nie zawiera zbyt wielu funkcji, a praktycznie same poprawki. Prezentujemy więc poniżej ich listę, a także jedną nowość związaną z ustawieniami prywatności.

  Windows 10 RS4 build 17115

  Nowy ekran ustawień prywatności w OOBE

  OOBE, czyli Out of Box experience (a nie Out of body experience!) to doświadczenie pierwszej konfiguracji systemu tuż po instalacji. W wiosennej aktualizacji Windows 10 doświadczenie to będzie nieco odmienione, a dokładniej - jego interfejs. Ów nowy, czytelniejszy układ ma pozwolić użytkownikom skupić się na właściwych wyborach z zakresu prywatności. Jako pierwsi przetestować go mogą Insiderzy. Jak pisze Microsoft, nie wszyscy jednak ujrzą pojedynczy ekran ze wszystkimi ustawieniami. Część Insiderów zobaczy siedem pojedynczych ekranów, z których każdy dedykowany jest innej sekcji ustawień prywatności.

  Windows Mixed Reality

  O tych nowościach dla wiosennej aktualizacji Microsoft poinformował dzień po udostępnieniu tej kompilacji (7 marca), dlatego aktualizujemy nasz wpis. Zobaczmy, co nowego w Windows Mixed Reality, czyli wbudowanym w Windows 10 systemie obsługi VR:

  • Całkiem nowe środowisko. W październiku Microsoft wspominał, że Cliff House było jednym z pierwszych środowisk, w których zanurzyć się można było w Windows Mixed Reality, a następne zowie się Skyloft. Do tego miejsca mogą się już przenieść Insiderzy - znajdziemy je w sekcji Places w menu startowym WMR. Jak to wygląda? Zobaczcie poniżej.
  • Skyloft WMR

  • Feedback haptyczny w kontrolerach jest już dostępny dla gier ze SteamVR.
  • Znacząco poprawiono wydajność w grach SteamVR, dzięki czemu nie są już tak zasobożerne dla VRAM.
  • Poprawiono też wydajność podglądu obrazu na żywo w Mixed Reality Portal na PC.
  • Można teraz wykonywać zdjęcia w środowisku VR bezpośrednio za pomocą kontrolera. Wystarczy przytrzymać przycisk Windows i stuknąć przycisk Wyzwalacza. Działa to zarówno w różnych środowiskach, jak i aplikacjach, lecz nie pozwala przechwytywać zawartości chronionej przez DRM.
  • Instalator zapewnia teraz bardziej szczegółowe dane o typowych problemach ze zgodnością z kontrolerami USB 3.0 i kartami graficznymi.
  • Wiele innych usprawnień, nad którymi pracował Microsoft.

  W kompilacji 17115 znalazły się też poprawki dla problemów blokujących pewne doświadczenia, poprawki stabilności i trochę prac wykończeniowych. Microsoft wciąż boryka się z kilkoma znanymi problemami z uruchamianiem natywnych aplikacji i utratą orientacji w śledzeniu ruchów w niektórych scenariuszach z uśpieniem i aktualizowaniem. Na ich rozwiązanie Insiderzy będą musieli jeszcze trochę poczekać.

  Poprawki i inne zmiany w kompilacji 17115 dla PC

  • Rozwiązano problem z otwieraniem plików dostępnych tylko online i nie pobranych wcześniej na dysk (oznaczonych zieloną ikoną) w OneDrive - dochodziło wówczas do wysypania się systemu do GSOD;
  • Rozwiązano problem występujący na niewielkiej części urządzeń, które po zainstalowaniu aktualizacji i pierwszym ponownym uruchomieniu komputera mogły wpaść w pętle bootowania, co oznacza, że system nie jest w stanie załadować się do końca;
  • Rozwiązano problem z Microsoft Store, który mógł całkowicie zniknąć lub przestać działać;
  • Rozwiązano problem pojawiający się, gdy użytkownik odmówił Filmom i TV dostępu do biblioteki wideo - aplikacja wysypywała się wtedy po wejściu na zakładkę Osobiste;
  • Rozwiązano problemy z Windows Mixed Reality. W poprzedniej kompilacji uruchamiało się ono w 8-10 fps-ach i wysypywało się na starcie. Insiderzy dużo korzystający z WMR mogli tę kompilację ominąć;
  • Rozwiązano problem z sekcją wiadomości bezpośrednich na Twitterze, która mogła nie renderować się prawidłowo w Microsoft Edge;
  • Rozwiązano problem z precyzyjnymi płytkami dotykowymi, które czasami potrzebowały kilku dotknięć, nim poruszą wskaźnikiem;
  • Rozwiązano problem z włoską klawiaturą dotykową, której klawisz kropki mógł działać jako Delete w aplikacjach UWP;
  • Rozwiązano problem z włoską klawiaturą dotykową, której cyfry w widoku &123 mogły nie być wprowadzane do aplikacji UWP;
  • Rozwiązano problem z obsługą paska przewijania Windows Timeline za pomocą dotyku;
  • Rozwiązano problem z aplikacjami znikającymi z paska zadań po ich aktualizacji;
  • Rozwiązano problem z niedostępnymi podpisami ustawień Asystenta skupienia;
  • Rozwiązano problem z możliwością dalszego uruchamiania aplikacji UWP, gdy odpowiednią ilość razy uruchamialiśmy, minimalizowaliśmy i zamykaliśmy te aplikacje.

  Znane błędy i problemy w kompilacji 17115 dla PC

  • W tej kompilacji nie występują żadne znane błędy i problemy! Jeśli jakieś się jednak pojawią, Microsoft o nich poinformuje.

  Jako że rozwiązano w końcu wiele dziedziczonych z wydania na wydanie problemów i kompilacja wolna jest od znanych błędów, naszym zdaniem jest do dobry moment dla Insiderów, by zaktualizowali swój Windows, jeśli przez pewien czas się z tym wstrzymywali.

  Aktualizacja 13.03.2018:

  Spring Creators Update w formie nowego obrazu ISO

  Po ponad pół roku od oficjalnego rozpoczęcia prac rozwojowych Spring Creators Update znalazł się w stadium umożliwiającym ponowne wypuszczenie go w Slow Ring. Tyczy się to oczywiście kompilacji 17115. Cechuje ją ponadto inna ważna rzecz - jest w zasadzie pozbawiona znanych błędów i problemów. W zeszły piątek Microsoft obiecał wypuszczenie jej obrazu ISO na na początku tego tygodnia i oto jest! Pierwszy obraz ISO od czasu listopadowego 17025 można pobrać w trzech wersjach:

  • Windows 10 Insider Preview
  • Windows 10 Insider Preview Enterprise
  • Windows 10 Insider Preview Home China

  Obraz ISO pobierzemy bezpłatnie z oficjalnej strony Windows Insider Preview Downloads. Wystarczy zalogować się za pomocą konta Microsoft, wybrać edycję, język oraz wersję. Zostanie wówczas wygenerowany bezpośredni link do pobrania obrazu.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://blogs.windows.com/windowsexperience/2018/03/06/announcing-windows-10-insider-preview-build-17115-fast/

  Polecamy również w kategorii Windows 10