Windows 10 Redstone 4 pozwoli uruchamiać aplikacje UWP w wielu instancjach

Windows 10 Redstone 4 pozwoli uruchamiać aplikacje UWP w wielu instancjach

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
01:23
07.02.2018
0 komentarzy
1379 wyświetleń

Zdarza się, że gdy pracujemy z aplikacją, jedno jej okno nam nie wystarcza. W zeszłym roku Microsoft umożliwił w końcu otwieranie po kilku instancji tych samych aplikacji UWP w Windows 10 - dotyczyło to jednak tylko natywnych aplikacji, takich jak OneNote czy Kalkulator. W najbliższej aktualizacji Windows 10 Redstone 4 taka możliwość ma zostać rozszerzona na wszystkie aplikacje, ale jest pewien haczyk.

Windows 10 UWP

Długo wyczekiwaną funkcjonalność odkryto w ostatniej kompilacji Insider Preview zbliżającej nas do wydania aktualizacji Redstone 4, prawdopodobnie pod nazwą Spring Creators Update. Dzięki niej deweloperzy mogą zezwolić użytkownikom na uruchamianie ich aplikacji w wielu instancjach. W tym właśnie tkwi haczyk. To deweloper musi zezwolić na otwieranie kilku kopii tej samej aplikacji jednocześnie. Bez tej zgody aplikacje UWP można będzie uruchamiać jak do tej pory - czyli zawsze w jednej instancji.

Funkcja ma zostać na stałe wprowadzona w Windows 10 w najbliższej publicznej aktualizacji, która wypadnie prawdopodobnie w okolicach marca/kwietnia. My jednak już teraz wiemy, co należy zrobić, by umożliwić aplikacji takie uruchamianie. Deweloper musi najpierw dodać następującą przestrzeń nazw do appxmanifest: xmlns:desktop4=”http://schemas.microsoft.com/appx/manifest/desktop/windows10/4”, a następnie do elementu Application w appxmanifest dodać: desktop4:SupportsMultipleInstances=“true”.

Trzeba tu zaznaczyć, że po naniesieniu tych zmian aplikacja UWP będzie się otwierać w wielu instancjach tylko na komputerach z zainstalowanym Windows 10 w kompilacji 17069 (w rzeczywistości 17074) lub nowszej, a deweloperzy muszą mieć zainstalowaną najnowszą wersję Windows 10 SDK.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/new-evidence-shows-microsoft-might-finally-allow-multiple-instances-uwp-apps-rs4/

Polecamy również w kategorii Windows 10

Komentarze

Skomentuj

Autor