Windows 10 Redstone 4: build 17115 dotarł do Slow Ring

Windows 10 Redstone 4: build 17115 dotarł do Slow Ring

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
22:28
09.03.2018
0 komentarzy
1099 wyświetleń

Spring Creators Update rozwijany jest od sierpnia, ale na 18 wydanych do tej pory kompilacji tylko 3 załapały się na pierścień wolnych aktualizacji, znany też jako Slow Ring. Ostatnia z nich to kompilacja 17115, debiutująca w Fast Ring przed trzema dniami. Z uwagi na brak znanych błędów był to oczywisty pretendent do bezpieczniejszego pierścienia Windows Insider. Teraz czas na obraz ISO!

Windows Insider - build 17115

Jeśli dokładnie prześledzimy historię wersji Windows 10, możemy zauważyć pewną prawidłowość - Slow Ring po jednym czy dwu wydaniach we wczesnych fazach rozwojowych nadchodzącej dużej aktualizacji zaczyna tętnić życiem dopiero około miesiąc przed jej premierą. Wtedy to niemal każda kompilacja z Fast Ring bardzo szybko przechodzi do Slow Ring, a nawet Release Preview. Czy taka prawidłowość stanie się udziałem również Spring Creators Update? Jako że do wydania oficjalnego (Public Release) pozostał najwyżej miesiąc, perspektywa ta jest wysoce prawdopodobna.

Przypomnijmy, czym według Microsoftu cechuje się Slow Ring: "Zaletą korzystania z pierścienia wolnych aktualizacji jest to, że nadal będziesz otrzymywać nowe aktualizacje i funkcje w gałęzi rozwojowej, ale kompilacje będą stabilniejsze. Kompilacje są przesyłane do pierścienia wolnych aktualizacji po otrzymaniu opinii od niejawnych testerów w pierścieniu szybkich aktualizacji i przeanalizowaniu ich przez nasze zespoły inżynierów. Kompilacje w tym pierścieniu obejmują aktualizacje mające na celu rozwiązanie najważniejszych problemów, które uniemożliwiają codzienne korzystanie z kompilacji przez niejawnych testerów systemu Windows. Te kompilacje nadal pochodzą z gałęzi rozwojowej i mogą zawierać problemy, które zostaną rozwiązane w przyszłej kompilacji".

Innymi słowy wolniejsze aktualizacje są od szybszych po prostu bezpieczniejsze. Fast Ring jest bowiem poligonem doświadczalnym, w którym wydarzyć się może wszystko, łącznie z poważnymi awariami i utratą danych. Użytkownicy podejmują więc ryzyko, by móc jako jedni z pierwszych używać nowych funkcji na wiele miesięcy przed ich publiczną premierą. Teraz jednak doszło do tego, że build 17115 już w Fast Ring pozbawiony był znanych błędów i problemów, a przez ostatnie dni nie znaleziono żadnych wcześniej nie wykrytych. Był to więc ewidentny kandydat do pierścienia Slow. Jak wspomnieliśmy we wstępie, Microsoft szykuje już dla niego obraz ISO, który ma się ukazać na początku przyszłego tygodnia.

Aktualizacja 13.03.2018: Kompilacja 17115 doczekała się już własnego ISO.

W zeszły piątek Microsoft obiecał wypuszczenie jej obrazu ISO na na początku tego tygodnia i oto jest! Pierwszy obraz ISO od czasu listopadowego 17025 można pobrać w trzech wersjach:

  • Windows 10 Insider Preview
  • Windows 10 Insider Preview Enterprise
  • Windows 10 Insider Preview Home China

Obraz ISO pobierzemy bezpłatnie z oficjalnej strony Windows Insider Preview Downloads. Wystarczy zalogować się za pomocą konta Microsoft, wybrać edycję, język oraz wersję. Zostanie wówczas wygenerowany bezpośredni link do pobrania obrazu.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://blogs.windows.com/windowsexperience/2018/03/06/announcing-windows-10-insider-preview-build-17115-fast/

Polecamy również w kategorii Windows 10

Komentarze

Skomentuj

Autor