Windows 10 Mobile na małym ekranie, czyli przystępna propozycja Japończyków

Windows 10 Mobile na małym ekranie, czyli przystępna propozycja Japończyków

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
16:50
30.10.2015
0 komentarzy
2292 wyświetlenia

W ostatnich miesiącach można było odnotować rosnącą liczbę nowych propozycji urządzeń z Windows 10 Mobile. Oczywiście najgłośniejsze zapowiedzi pochodzą od Microsoft, który na rynek wprowadza kolejną generację smartfonów Lumia, z flagowymi modelami 950/950 XL na czele. Propozycja japońskiego producenta Geanee to już zupełnie inna półka. Niedrogi czterocalowiec o nazwie WPJ40-10 z Windows 10 Mobile nie obciąży kieszeni użytkownika... dosłownie.

Geanee WPJ40-10 to prawdziwie kieszonkowy smartfon, wyposażony w 4-calowy ekran o rozdzielczości 800 x 400, raczej słabszy procesor, 1 GB pamięci RAM i do 8 GB pamięci wbudowanej (z opcjonalną kartą microSD). Przeciętną jakość zdjęć zapewniają dwa wbudowane aparaty: 2 mpx z przodu i 5 mpx z tyłu urządzenia. Geanee wpasowuje się tu w typową stylistykę Windows Phone'ów, dostarczając obudowy w kilku krzykliwych wersjach kolorystycznych do wyboru. Frontowy panel urządzenia występuje jedynie w dwóch odsłonach: białej i czarnej.

WPJ40-10

Popyt na urządzenia z segmentu low-end nie słabnie. Według ostatnich danych AdDuplex smartfony z niższej półki stanowią co najmniej 70% wszystkich Windows Phone'ów na świecie. Nie jest to specjalnie zaskakujące - większość klientów oczekuje działającego telefonu do dzwonienia i wysyłania wiadomości, przeglądania Internetu i korzystania z kilku aplikacji. Smartfony dla wymagających to już nisza. Wiedzą o tym dobrze producenci, którzy za cel stawiają sobie nie stworzenie najmocniejszego, lecz najtańszego smartfona. Geanee WPJ40-10 trafi do sprzedaży w cenie 12800 jenów (ok. 410 zł). Nie jest to oczywiście najtańszy smartfon z Windows 10 Mobile, tym niemniej stosunek cena/jakość wydaje się dość korzystny.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.neowin.net/news/geanee-announces-its-fun-sized-japanese-handset-for-windows-10-mobile

Polecamy również w kategorii Urządzenia

Komentarze

Skomentuj

Autor