Windows 10 IoT już bez wsparcia dla układów Intel Galileo

Windows 10 IoT już bez wsparcia dla układów Intel Galileo

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
19:35
19.11.2015
0 komentarzy
2448 wyświetleń

W tym roku Microsoft wypuścił specjalną wersję Windows 10, dedykowaną niewielkim układom, zasilającym urządzenia z segmentu Internet of Things. Pierwsza wersja poglądowa Windows 10 IoT dla płytek Intel Gallileo miała już swoją premierę, tym niemniej układ niebawem zostanie pozbawiony wsparcia systemu. Wsparcie pod koniec miesiąca utraci także najnowsza wersja układu, Gen2.

Jak wyjaśnia Microsoft na stronie Dev Center, "Nadal skupiając się na dostarczaniu świetnego doświadczenia twórcom z Windows 10 IoT Core, musieliśmy podjąć trudną decyzję i zaprzestać wsparcia Windows dla platformy Galileo. Widzieliśmy już trochę fantastycznych innowacji na tej platformie, jednak niestety, nie spełnia ona minimalnych wymagań sprzętowych dla Windows 10 IoT Core". Microsoft rekomenduje przejście na konkurencyjną platformę Raspberry Pi 2, do której można przenieść istniejące już projekty Galileo. Wsparcie dla platformy Intel Galileo Gen1 i Gen2 zostanie ostatecznie wyłączone 30 listopada tego roku.

Galileo

Pierwsza wersja systemu Windows IoT (jeszcze na podstawie Windows 8.1) wspierała jedynie pierwszą generację Galileo. Platforma powstała z myślą o twórcach i deweloperach, którym pozwala na tworzenie i generowanie nowych idei w łatwo dostępnym, niekomercyjnym środowisku. Płytka stworzona przez Intel jest pierwszą linią układów deweloperskich z certyfikatem Arduino, opartych na architekturze Intel x86. Jest dedykowana przede wszystkim społecznościom edukacyjnym. Niekomercyjna wersja Windows wiąże się z pewnymi ograniczeniami, związanymi z charakterem samych urządzeń. Zasadniczo system Windows 10 IoT dzieli się na trzy "klasy" - dla urządzeń przemysłowych, urządzeń mobilnych i niewielkich urządzeń. Więcej na ten temat przeczytacie w naszym artykule Windows 10 z nowym podejściem do Internetu Przedmiotów.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.neowin.net/news/microsoft-kills-windows-10-iot-support-for-intels-galileo-boards

Polecamy również w kategorii Windows 10

Komentarze

Skomentuj

Autor