Windows 10 IoT Core ze wsparciem dla Raspberry Pi 3

Windows 10 IoT Core ze wsparciem dla Raspberry Pi 3

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
16:19
01.03.2016
0 komentarzy
2672 wyświetlenia

Wczoraj rano Raspberry Pi Foundation ogłosiła dostępność nowego układu Raspberry Pi 3. Układ otrzymał wsparcie dla Windows 10 w nowej aktualizacji Windows 10 IoT Core Insider Preview. Trzecia generacja platformy jest dostępna w sprzedaży także na stronie Microsoft Store.

Windows 10 IoT Core jest systemem zoptymalizowanym pod kątem niewielkich urządzeń pozbawionych wyświetlacza. Oferuje im funkcjonalność i zabezpieczenia Windows 10, automatyczne aktualizacje poprzez Windows Update oraz zestaw API dla Universal Windows Platform (UWP). Po raz pierwszy ogłoszono wsparcie Windows 10 dla Raspberry Pi w zeszłym roku. Lista dostępnych możliwości stale się odtąd zwiększała - wprowadzono wsparcie m.in. dla dongle Wi-Fi czy złącz TX/RX. Wsparcie dla Raspberry Pi 3 jest ostatnią z nowości w poglądowym Windows 10 IoT Core, którego najnowszą aktualizację można pobrać jako instalator z GitHub lub "NOOBS". Microsoft przygotował krótką demonstrację z wykorzystaniem Raspberry Pi 3 i Windows 10 IoT. Układ połączono z ekranem dotykowym, który pozwala kontrolować prędkość prostego układu mechanicznego i wyświetla jego moc i liczbę obrotów na minutę.

Wraz z rosnącą popularnością Raspberry Pi wielu użytkowników myślało nad jego komercyjnym zastosowaniem. Microsoft współpracuje z element14, by umożliwić wybranie Windows 10 IoT Core w ramach Raspberry Pi Customization Service. Producenci OEM będą mogli budować własne wersje Raspberry Pi z wykorzystaniem otwartoźródłowych BSP. Dodatkowe wsparcie zapewnia Microsoft Azure IoT Suite, który obsługuje układy IoT i pozwala wykonywać zdalnie wiele czynności. Jak zaznacza Microsoft, trzecia generacja platformy jest szybsza i potężniejsza, a dzięki feedbackowi od społeczności możliwe jest dalsze ulepszanie Windows 10 IoT Core.

Jak wcześniej wspomnieliśmy, Raspberry Pi 3 jest już dostępny w sprzedaży, między innymi w sklepie internetowym Microsoft Store. Tam też znajdziemy pełną specyfikację urządzenia wraz z opisami.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://blogs.windows.com/buildingapps/2016/02/29/windows-10-iot-core-support-for-raspberry-pi-3/

Polecamy również w kategorii Windows 10

Komentarze

Skomentuj

Autor