Menu kategorii
 • Windows 10 IoT Core Services jako nowa, płatna oferta w ramach IoT Core

  Windows 10 IoT Core Services jako nowa, płatna oferta w ramach IoT Core

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  17:46
  06.06.2018
  1400 wyświetleń

  Windows IoT Core jest specjalną wersją Windows 10, zoptymalizowaną dla mniejszych urządzeń z wyświetlaczem lub bez i o architekturze ARM lub x86/x64. Przykładem takiego urządzenia jest termostat GLAS z Cortaną. System sam w sobie jest darmowy, ale pojawia się obok niego dodatkowa, płatna wersja o nazwie Windows 10 IoT Core Services. Zapowiedź padła na Computex 2018. Oferta ma cechy dedykowane rozwiązaniom komercyjnym o długiej żywotności.

  Windows 10 IoT Core Services

  Podobnie jak dawniejsze urządzenia "wbduowane", tak współczesne urządzenia IoT są często używane w miejscach, gdzie fizyczne serwisowanie jest trudne i drogie. Przykładowo kłopotliwe jest wysyłanie technika na platformę wiertniczą, by na miejscu serwisował sprzęt. Microsoft uważa, że z tych powodów komercyjne urządzenia IoT potrzebują wsparcia i serwisowania na okresy znacznie dłuższe, niż w przypadku ich konsumenckich odpowiedników. I tu pojawia się zapowiedź Windows 10 IoT Core Services, oferty zapewniającej 10 lat wsparcia oraz usługi do zarządzania aktualizacjami urządzeń i monitorowania stanu zdrowia urządzeń.

  Windows 10 IoT Core jest edycją Windows 10 wydaną w 2015 roku. Na jej podstawie stworzono nową, płatną ofertę Windows 10 IoT Core Services. Podstawowa wersja IoT Core będzie jednak nadal dostępna poprzez Semi-Annual Channel (SAC). Czym zatem różni się wersja rozszerzona? Można tu odnotować trzy główne cechy:

  • 10 lat wsparcia systemu Windows poprzez Windows Long-Term Servicing Channel (LTSC).
  • Kontrola aktualizacji poprzez nowo zapowiedziane Device Update Center (DUC).
  • Device Health Attestation (DHA) - atestacja zapewniająca bezpieczeństwo sprzętowe.

  Funkcje te, jak twierdzi Microsoft, umożliwią komercjalizację urządzeń zbudowanych w Windows 10 IoT Core i pomogą partnerom sprzętowym spełniać oczekiwania klientów. Windows 10 IoT Core Services działa już w wersji limited preview, a szersza dostępność wersji preview zapowiedziana jest na lipiec. Oferta stanie się ogólnodostępna w dalszej części tego roku.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://blogs.windows.com/windowsexperience/2018/06/05/windows-10-iot-tomorrows-iot-today/

  Polecamy również w kategorii Internet Rzeczy