Windows 10 Enterprise będzie dostępny w formie subskrypcji

Windows 10 Enterprise będzie dostępny w formie subskrypcji

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
20:58
12.07.2016
0 komentarzy
2415 wyświetleń

Microsoft ogłosił dziś szczegóły nowego planu subskrypcji Windows 10 dla klientów biznesowych, który zostanie uruchomiony jeszcze w tym roku. Poczynając od jesieni, Windows 10 Enterprise E3 będzie można pozyskać z sieci Cloud Solution Provider (CSP) na podstawie subskrypcji, wycenionej na 7 dolarów miesięcznie. Niesie to sporo nowych możliwości dla firmy Microsoft, jego klientów i partnerów CSP.

Od jesieni tego roku partnerzy dostawcy usług w chmurze będą mogli zaopatrywać klientów w subskrybowaną licencję Windows 10 Enterprise Edition w ramach oferty usług, "co jest idealne dla firm, które nie posiadają dedykowanych zasobów IT lub mają ograniczoną liczbę pracowników IT i które chciałyby, by ich potrzebami z zakresu licencji i IT zajmował się zaufany i doświadczony partner" - tłumaczy Microsoft. Pozwala to partnerom CSP na wydajniejsze świadczenie usług IT, zarówno w strefie systemu, jak też usług i oprogramowania, na żądanie i w chmurze. Sam model subskrypcji miesięcznej także wprowadza pewien rodzaj elastyczności, dzięki której firmy wszystkich rozmiarów mogą dostosować użycie usług IT i koszta do swoich potrzeb, zamiast ograniczać się długoterminowymi zobowiązaniami, prowadzącymi nierzadko do wzrostu kosztów. Zaoszczędzone w ten sposób środki można spożytkować na przykład na rozbudowę własnej infrastruktury IT lub aktualizację systemu do nowej wersji.

Specjalne warunki współpracy z partnerami CSP pozwalają im nie tylko oferować system operacyjny. To jedynie część "pełnego pakietu IT" - jak go określa Microsoft - w które skład wchodzi Windows 10, Office 365, Dynamics Azure i CRM, wszystkie subskrybowane na okres jednego miesiąca od jednego stanowiska. Subskrypcję można będzie dowolnie skalować w zależności od potrzeb firmy. Microsoft widzi w takim rozwiązaniu trzy korzyści: zwiększone bezpieczeństwo, które jest domeną Windows 10, uproszczone licencjonowanie i wdrażanie, pozwalające zmniejszyć koszta a nawet upgrade'ować system z Windows 10 Pro do Windows 10 Enterprise E3 bez konieczności ponownego uruchamiania systemu, a także zarządzanie IT po stronie partnera.

Windows 10 Enterprise wciąż będzie dostępny w standardowych, istniejących programach licencjonowania. Jesienią dojdą do tego nowo zapowiedziane pakiety Secure Productive Enterprise E3 i E5.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://blogs.windows.com/windowsexperience/2016/07/12/announcing-new-subscription-options-for-windows-10-and-surface-for-businesses/

Polecamy również w kategorii Windows 10

Komentarze

Skomentuj

Autor