Windows 10 Cloud bez wsparcia rzeczywistości rozszerzonej?

Windows 10 Cloud bez wsparcia rzeczywistości rozszerzonej?

 Amadeusz Labuda
Amadeusz Labuda
09:53
08.03.2017
0 komentarzy
1560 wyświetleń

W zeszłym roku Microsoft zapowiedział dodanie do Windows 10 wsparcia dla rzeczywistości rozszerzonej, któa - ma się pojawić w Creators Update. Testerzy uczestniczący w programie Windows Insider zasadniczo już mają możliwość testowania tej funkcjonalności, choć należy pamiętać o tym, że nie jest to jeszcze finalna wersja. Mimo to wiele wskazuje na to, iż w Windows 10 Cloud opcje rzeczywistości rozszerzonej nie będą dostępne wcale.

Jak zapewne wielu z Was wiadomo, gigant z Redmond pracuje obecnie nad nową odsłoną swego najnowszego systemu - Windows 10 Cloud. Ma on w założeniu być nieco lżejszą wersją klasycznego Windows 10 umożliwiającą instalowanie jedynie aplikacji pobranych ze Sklepu Windows. Niestety, w najnowszej kompilacji tego właśnie systemu (15048) funkcje rozszerzonej rzeczywistości nie są dostępne. Odchudzenie systemu w ten sposób nie jest jednak całkowicie pozbawione sensu, dystrybucja ta bowiem w zamierzeniu kierowana jest raczej na urządzenia wysokobudżetowe, które i tak raczej nie będą w stanie obsłużyć tego rodzaju technologii w wystarczającym stopniu.

Porównanie wsparcia rozszerzonej rzeczywistości w Windows 10

Należy mieć na uwadze, iż Windows 10 Cloud nie został jeszcze oficjalnie zapowiedziany, wiele więc może się jeszcze zmienić przed jego premierą. Być może dowiemy się na ten temat czegoś więcej, gdy światło dzienne ujrzy Creators Update, lecz do tego czasu pozostaje nam jedynie śledzić rozwój prac.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/windows-10-cloud-might-not-be-able-to-run-windows-mixed-reality/

Polecamy również w kategorii Windows 10

Komentarze

Skomentuj

Autor