Wiemy już, ile gogli HoloLens sprzedano w ciągu 2 lat

Wiemy już, ile gogli HoloLens sprzedano w ciągu 2 lat

 Wojciech Błachno
Wojciech Błachno
09:25
26.04.2018
1017 wyświetleń

HoloLens, pomimo średniej rozpoznawalności i popularności wśród standardowych klientów, święci ogromne triumfy na polu nauki i techniki. Aktywnie stosuje go wiele firm i zespołów, nie tylko na obszarze komercyjnym, lecz również w inżynierii, projektowaniu, medycynie czy budownictwie. Potwierdza to mnóstwo artykułów i relacji, w których użytkownicy HoloLens zachwalają jego ogromną przydatność. Tajemnicą poliszynela nadal była informacja o tym, ile faktycznie gogli udało się sprzedać gigantowi. Teraz nie jest to już żadną tajemnicą.

HoloLens

Zgodnie z tym, co przekazał Europejski Urząd Patentowy, sprzedano około 50 tys. sztuk gogli HoloLens. Brzmi mało imponująco, jednak trzeba cały czas brać pod uwagę to, że nie jest to urządzenie skierowane do klienta detalicznego, lecz na rynek komercyjny. Microsoft sam przyznaje, że gogle są bardzo drogie i nie powstało dużo egzemplarzy. Tak więc w świetle tego osiągnięty wynik jest naprawdę zadowalający. HoloLens to nie tylko urządzenie, lecz również materializacja pewnej idei — znak czasów. Jest to pierwszy krok w stronę przyszłości, gdzie wirtualna, mieszana rzeczywistość będzie powszechna i dostępna dla każdego. W zasadzie już teraz jest za sprawą o wiele tańszych i o wiele łatwiej dostępnych gogli Windows Mixed Reality, HTC Vive czy Oculus Rift. HoloLens jest czymś, co wykracza poza to, do czego przywykliśmy, przenosząc nas wprost w przyszłość.

Jednak nawet jako swoiste demo technologiczne urządzenie to jest wyjątkowo przydatne, udowadniając to, jak już wspomniano, na wielu polach. HoloLens ma już 2 lata, a nadal jest niekwestionowanym liderem w swojej kategorii. Jego nadchodzący następca, HoloLens 2, będzie jeszcze doskonalszy, będzie wykorzystywał jeszcze bardziej innowacyjne rozwiązania. Być może tym razem Microsoft postanowi skierować je również w stronę zwykłych konsumentów.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/microsoft-finally-reveals-how-many-hololens-units-have-been-sold/

Polecamy również w kategorii HoloLens