Wdrożenia Microsoft w austriackim banku OeKB

Wdrożenia Microsoft w austriackim banku OeKB

 Krzysztof Kapustka
Krzysztof Kapustka
13:20
29.10.2012
0 komentarzy
1189 wyświetleń

Microsoft ogłosił wczoraj, że austriacki bank Öesterreichische Kontrollbank, OeKB, wdrożył do swojej infrastruktury dwa rozwiązania korporacji, BizTalk Server i SQL Server. Dzięki zastosowaniu tych produktów, bank znacząco poprawił wydajność i niezawodność swoich podstawowych procesów, przy jednoczesnej redukcji kosztów aż o 90%.

Bank OeKB, jako dostawca usług finansowych i informacyjnych dla przedsiębiorstw i instytycji finansowych pełni ważną rolę w austiackiej ekonomii. Bank musiał dokonać integracji swoich systemów z systemami po stronie klienta, partnerów i zewnętrznych sieci finansowych, włączając w to Stowarzyszenie na rzecz Światowej Międzybankowej Telekomunikacji Finansowej (SWIFT). Zamiast budować całą infrastrukturę od nowa, OeKB zdecydował się wdrożyć rozwiązania BI od Microsoft. Nowy system działa w oparciu o Microsoft BizTalk Server oraz Accelerator for SWIFT (A4SWIFT). Całość wspiera wysoko wydajny i efektywny SQL Server. Dyrektor działu IT OeKB wyraził swoje zadowolenie z dokonanego wdrożenia. Jego zdaniem BizTalk nie tylko w całości zastępuje wykorzystywane do tej pory procesy, ale pozwala także na przyszłe korzyści redukując koszty tworzenia nowych interfejsów, a przy tym stanowi tylko od 10% do 14% kosztów poprzednich rozwiązań.

Zdaniem Karla Cone, generalnego menadżera Międzynarodowych Usług Finansowych w Microsoft, coraz więcej banków poszukuje sposobów na redukcję kosztów operacyjnych i infrastruktury. Podkreślił, że komunikacja finansowa jest procesem bardzo złożonym, a integracja złożonych transakcji wymaga rozwiązania, które ten proces uprości, jest łatwe we wdrożeniu, a przy tym redukuje koszty. Dlatego właśnie coraz większa liczba banków wybiera produkty i usługi Microsoft.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.microsoft.com/en-us/news/Press/2012/Oct12/10-28BizTalkAustriaPR.aspx

Polecamy również w kategorii Rozwiązania dla biznesu

Komentarze

Skomentuj

Autor