W tym miesiącu do Windows 10: Insider Preview trafią funkcje biznesowe

W tym miesiącu do Windows 10: Insider Preview trafią funkcje biznesowe

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
21:14
08.09.2015
0 komentarzy
2408 wyświetleń

Microsoft rozpoczął program o nazwie Surface Enterprise Initiative. W ramach inicjatywy firma zacieśni więzy z partnerami, którzy odtąd będą sprzedawać tablety Surface Pro klientom biznesowym. Wśród uczestników znajdziemy tak znane marki, jak choćby Dell czy HP. Ogłaszając Surface Enterprise Initiative, Microsoft wspomniał też o nowych funkcjonalnościach biznesowych, które jeszcze przed końcem września zostaną dołączone do buildów Windows 10: Insider Preview.

Na początku warto jeszcze wspomnieć o Surface Enterprise Initiative. Tablety z serii Surface Pro wraz z dedykowanymi akcesoriami będą dystrybuowane przez Dell na terenie USA. Oferta zostanie w przyszłości rozszerzona na kolejne 28 rynków. Dell nie tylko będzie sprzedawać urządzenia, ale zapewni też klientom biznesowym wybrane usługi, wliczając w to Dell Services, Hardware Warranty (do czterech lat), ProSupport + Accidental Damage Service i Deployment Services. Do programu dołączą też HP, Accenture i Avanade. W przypadku tych partnerów szczegóły nie są jeszcze znane. Microsoft przyznaje, że to dopiero pierwsza część ogłoszonych partnerstw, które dostarczą klientom urządzeń z Windows 10, specyficznych aplikacji i rozwiązań, usług i wsparcia.

Równolegle z programem Surface Enterprise Initiative zostaną uruchomione funkcje biznesowe, które będą testowane przez uczestników programu Insider Preview. Jak głosi dzisiejszy wpis na Blogging Windows, "W tym miesiącu wypuścimy kilka kluczowych funkcjonalności dla Windows Insiderów, by udostępnić je szerzej w dalszej części tego roku. Po raz pierwszy przedsiębiorstwa mogą używać takich funkcjonalności, jak Enterprise Data Protection (EDP), które odpowiada za ochronę danych personalnych i służbowych, niezależnie od tego, gdzie są przesyłane; Microsoft Passport dla firm, pomagający pracownikom biznesowym bezpiecznie logować się do aplikacji, witryn i sieci bez konieczności podawania hasła [tekstowego]; i Sklep Windows dla Firm, który dostarcza klientom biznesowym doświadczenia zunifikowanego Sklepu Windows z aplikacjami, wliczając w to wybór aplikacji ze Sklepu Windows i aplikacji, będących własnością firmy, pozwalając administratorom IT pozyskiwać aplikacje masowo."

Warto zauważyć, że Microsoft nie mówi o "Surface Pro 3", a o "urządzeniach [z serii] Surface Pro". Może to oznaczać, że w trakcie trwania inicjatywy na rynek wejdzie długo wyczekiwany i nie mniej tajemniczy Surface Pro 4. Wiemy już, że Dell rozpocznie sprzedaż urządzeń w październiku, jednakże nie sądzimy, by premiera nowego Surface'a mogła nadejść tak szybko. Na koniec Microsoft dzieli się raportem Spiceworks, z którego wynika, że 60% działów IT testowało już Windows 10, a 40% planuje wdrożyć nowy system jeszcze w tym roku.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://blogs.windows.com/bloggingwindows/2015/09/08/new-surface-enterprise-initiative/

Polecamy również w kategorii Windows Insider

Komentarze

Skomentuj

Autor