W starsze gry na nowej Xbox One zagramy już w przyszłym tygodniu

W starsze gry na nowej Xbox One zagramy już w przyszłym tygodniu

 Krzysztof Kapustka
Krzysztof Kapustka
14:00
04.11.2015
0 komentarzy
1527 wyświetleń

W przyszły czwartek udostępniona ma zostać wyczekiwana od dawna aktualizacja dla konsoli Xbox One, która prócz usprawnień w zakresie działania (szybsza i łatwiejsza nawigacja) czy przykładowo nowych funkcji społecznościowych (Game Hubs) wprowadzić ma również wsteczną kompatybilność z konsolą Xbox 360. Jak już wielokrotnie informowaliśmy, nie wszystkie gry z 360-tki będzie można od razu 'odpalić' na nowej konsoli, ale już w dzień udostępnienia tej funkcji obejmie ona ponad sto najpopularniejszych tytułów, których pełną listę poznamy oficjalnie w poniedziałek.

Zapowiedzianą na 12 listopada i jak dotąd największą aktualizację dla Xbox One - która od pewnego czasu dostępna była dla testerów w wersji Preview - Microsoft określa jako 'New Xbox One Experience'. Faktycznie, nie jest to tylko aktualizacja poprawkowa mająca na celu jedynie usunięcie wykrytych w systemie błędów czy załatanie potencjalnie niebezpiecznych luk, lecz tak naprawdę jest to wydanie systemu operacyjnego Windows 10 dedykowanego konsoli Xbox One. Wydanie to, prócz spójnej pomiędzy wszystkimi urządzeniami podstawy Windows 10, w stosunku do poprzedniej wersji wniesie ze sobą również sporą ilość zmian i nowych funkcji. Licznych usprawnień doczekały się tzw. Game Hubs, czyli sekcje zbierające wszystkie ważne informacje na temat konkretnych tytułów, zintegrowany z nimi system osiągnięć, a także wygląd i funkcjonalność samego ekranu startowego.

Dla wielu użytkowników najważniejszą jednak nowością będzie wyczekiwana od dawna wsteczna kompatybilność z konsolą Xbox 360. Bezpośrednio po uaktualnieniu systemu Xbox One gracze będą mogli zagrać w ponad 100 najpopularniejszych (i wybranych przez samych użytkowników) gier, których oficjalna i pełna lista ma zostać opublikowana w najbliższy poniedziałek. Już teraz wiadomo, że wśród udostępnionych tytułów znajdą się m.in. serie Dark Souls, Fable, Far Cry, Forza Horizon, Rainbow Six Vegas, Halo, Assassin's Creed, Call of Juarez, Gears of War i dziesiątki innych gier. Oczywiście lista ta będzie się w przyszłości powiększać - w miarę jak funkcja wstecznej kompatybilności cieszyć się będzie coraz większym zainteresowaniem, firma Microsoft wraz z deweloperami gier będzie portować na nową konsolę kolejne gry.

Jak donoszą testerzy tej aktualizacji, do uruchomienia starszej gry potrzebny będzie oryginalny nośnik optyczny, przy czym z uwagi na sposób działania i implementacji funkcji wstecznej kompatybilności konsola Xbox One pobierze sobie wcześniej dany (i zapewne odpowiednio zmodyfikowany) tytuł z sieci Internet.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło:

Polecamy również w kategorii Xbox One

Komentarze

Skomentuj

Autor