W Filmach i TV znajdziemy wreszcie tytuły Disneya. Niestety nadal nie w Polsce

W Filmach i TV znajdziemy wreszcie tytuły Disneya. Niestety nadal nie w Polsce

 Wojciech Błachno
Wojciech Błachno
14:56
15.03.2018
0 komentarzy
969 wyświetleń

Ostatnio wspominaliśmy o odesłaniu na zasłużoną emeryturę Windows Media Playera. Zwiastować to miały komunikaty sugerujące skorzystanie z aplikacji Filmy i TV. Krok zrozumiały, zwłaszcza że WMP jest już z nami prawie trzy dekady. W Polsce aplikacja ta jest okrojona, co już nikogo raczej nie dziwi. Służy ona w zasadzie jedynie do odtwarzania lokalnych zasobów multimedialnych. Zupełnie inaczej jest natomiast na Zachodzie.

Movies Anywhere Windows 10

W Stanach usługa ta funkcjonuje jako cyfrowa wypożyczalnia, podobnie jak to działa na przykład w dostępnym również w Polsce Filmy w Google Play. Lecz niedawno biblioteka dostępnych tytułów ucierpiała z powodu braku pozycji studia Disney. Ich platforma Movies Anywhere pozwala na skorzystanie z ogromnej liczby tytułów na wielu platformach i w kilku różnych usługach. Z zawartości Movies Anywhere skorzystamy na urządzeniach Apple (iOS, Apple TV), Google (Android, Chromecast) oraz Amazon (Kindle Fire, Amazon Fire TV). Jak widać, nie znajdziemy w tym gronie Microsoftu i systemu Windows 10.

Microsoft jest zaangażowany w dostarczenie bogatych doświadczeń rozrywkowych naszym klientom. Jesteśmy w trakcie rozmów z Movies Anywhere na temat połączenia z ich usługą.

To ma się zmienić, bowiem zgodnie z zacytowaną wyżej wypowiedzią przedstawiciela Microsoftu dołączenie giganta do usługi Movies Anywhere jest obecnie w fazie negocjacji. Z Filmów i TV można korzystać zarówno w Windows 10, jak i na konsoli Xbox. Niestety, jak już wspomniano, w Polsce obie te usługi nie funkcjonują, więc powyższą informację trzeba traktować jednie jako ciekawostkę. Na szczęście dla polskich użytkowników systemu Windows i Xbox istnieją alternatywy w postaci choćby Netflixa i Showmaxa, które co prawda oparte są na nieco innej, abonamentowej formie dystrybucji, ale oferują naprawdę bogatą bibliotekę filmów i seriali. Co więcej, Netflix uruchomiony w przeglądarce Edge oraz w wersji UWP posiada wsparcie dla 4K, którego nie znajdziemy nigdzie indziej. Kto wie, może już niedługo aplikacja Filmy i TV rozwinie pełnię możliwości również na polskich komputerach.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/microsoft-might-be-planning-to-join-movies-anywhere/

Polecamy również w kategorii Windows 10

Komentarze

Skomentuj

Autor