Visual Studio dla komputerów Mac (przedwcześnie) zapowiedziane

Visual Studio dla komputerów Mac (przedwcześnie) zapowiedziane

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
16:37
14.11.2016
0 komentarzy
1988 wyświetleń

W tym tygodniu Microsoft poprowadzi konferencję deweloperską Connect(); 2016 w Nowym Jorku, ale już dziś wiemy o przynajmniej jednej zapowiedzi. Wszystko przez omyłkowe udostępnienie posta na blogu MSDN o wymownym tytule "Visual Studio for Mac - Introducing Visual Studio for Mac".

Post został szybko usunięty, jednak pozostała po nim kopia, co sugeruje, że Microsoft trochę pospieszył się z zapowiedzią - miała ona nadejść dopiero za parę dni, podczas nowojorskiej konferencji. Jak głosi wpis, "Na Connetc(); w listopadzie Microsoft uruchamia wersję preview Visual Studio dla Mac. To ekscytujące wydawnictwo, ewoluujące z mobilno-centrycznego Xamarin Studio IDE do prawdziwego mobile-first, cloud-first narzędzia deweloperskiego dla .NET i C#, oferującego doświadczenie deweloperskie Visual Studio dla komputerów Mac". Microsoft podkreśla, że Visual Studio for Mac jest odpowiednikiem Visual Studio dla Windows. Jeśli deweloper woli korzystać z macOS, w Visual Studio będzie się czuć jak w domu. Podobnie jak wersja dla Windows, pozwala uniknąć uruchamiania pełnego IDE i zostać przy Visual Studio Code, który pełni rolę samodzielnego i lekkiego edytora kodu.

Także w tym, co znajduje się pod powierzchnią, nowe wydanie jest zgodne z rodziną VS. Microsoft wymienia tu choćby IntelliSense, Roslyn Compiler Platform, MSBuild, wsparcie dla TextMate, ten sam silnik dla Xamarin i .NET Core, Xamarin.iOS i Xamarin.Android. "Kluczowa dla Visual Studio for Mac jest kompatybilność. Choć nowy produkt nie wspiera wszystkich typów projektów Visual Studio, informacją dla wtajemniczonych jest to, że wykorzystuje to samo rozwiązanie MSBuild i format projektu. Jeśli macie członków zespołu na macOS i Windows lub też sami przełączacie się między nimi, możecie bez przeszkód dzielić projekty między platformami. Nie ma potrzeby jakiejkolwiek konwersji lub migracji" - dodaje Microsoft.

Wpis na blogu Microsoft Developer Network zawiera dużo więcej szczegółów i przykładów, które mogą już teraz okazać się przydatne dla deweloperów. Oficjalnej zapowiedzi możemy spodziewać się w środę, kiedy Microsoft poprowadzi trzecią już edycję Connetc();.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.neowin.net/news/microsoft-prematurely-announces-visual-studio-for-mac

Polecamy również w kategorii Microsoft .NET

Komentarze

Skomentuj

Autor