Visual Studio Preview kolejnym nawiązaniem do programu Insider

Visual Studio Preview kolejnym nawiązaniem do programu Insider

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
15:39
09.03.2017
1 komentarz
1366 wyświetleń

Przedwczoraj pisaliśmy o premierze Visual Studio 2017 i choć Microsoft nazwał nowe wydanie "najlepszym w historii", firma nie osiada na laurach i pracuje dalej. Microsoft bez większego rozgłosu uruchomił program Visual Studio Preview, który naturalnie koresponduje z programami Insider związanymi z Windows, Office czy Skype.

Visual Studio Preview ma być przeznaczony dla entuzjastów programowania, którzy chcieliby swe ręce położyć na najnowszych "przedpremierowych innowacjach Visual Studio, poprawkach błędów i wsparciu platformowym, nie uważając za kłopotliwe dostarczanie feedbacku, by uczynić Visual Studio lepszym". Wszystko to znamy już dobrze z programu Windows Insider. Co wcale nas nie zaskakuje, Microsoft oświadczył, że wersja Preview (nazywana też zapoznawczą) nie nadaje się do budowania i publikowania aplikacji i nie jest wspierana w środowiskach produkcyjnych. Traktować ją należy raczej jako ciekawostkę i zapowiedź, przy czym Microsoft zachęca do jednoczesnej pracy ze stabilną wersją VS, na którą posiadamy licencję.

Jak czytamy na stronie Visual Studio Preview:

  • Program Visual Studio Preview zawiera najnowsze wersje kodu, co może skutkować sporadycznymi awariami kompilacji.
  • Nowe kompilacje, obejmujące funkcje, poprawki usterek i inne niedawno rozwiązane problemy, są udostępniane bardzo często.
  • Wersja Preview jest instalowana obok stabilnego środowiska Visual Studio IDE, co pozwala korzystać z nich niezależnie.

Linki do pobrania oraz odpowiedzi na często zadawane pytania znajdziemy na stronie Visual Studio 2017 Preview.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.visualstudio.com/pl/vs/preview/

Polecamy również w kategorii Microsoft .NET

Komentarze

  • any 20:04 09.03.2017

    nie dali vs 2017 jako pliku iso - to mnie w ogóle nie ma takiej siły abym pobrał jak donoszą Koledzy w 4programmers.net 15 GB w wersji instalatora offline.... może jeszcze średnio raz w tygodniu ? bo często moja praca wymaga reinstalacji Windows 10... czasem raz na miesiąc, a czasem trzy razy w ciągu jednego tylko dnia... tak więc póki co vs 2017 WOGÓLE MNIE NIE INTERESUJE z powyżej podanego powodu... a jeszcze pracuję bez dostępu do Internetu i tylko chciałem mieć bardziej stabilne środowisko pracy... ze wszystkimi uaktualnieniami KB po vs 2015.3..

Skomentuj

Autor