Visual Studio 2017 oficjalnie zapowiedziane. Do pobrania build RC

Visual Studio 2017 oficjalnie zapowiedziane. Do pobrania build RC

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
19:02
16.11.2016
0 komentarzy
1714 wyświetlenia

Microsoft poprowadził dziś keynote na swojej dorocznej konferencji Connect(), podczas którego padła zapowiedź kolejnej wersji Visual Studio. VS doczeka się oficjalnego wydania 2017, przy czym już dostępny jest kandydat na kompilację RTM. Nowe IDE rozwijane było pod poglądową nazwą Visual Studio "15".

Visual Studio 2017 - jeszcze pod starą nazwą "15" - oferował nowy szybszy instalator, który pozwalał na ograniczenie rozmiarów środowiska do 750 MB, przy czym wciąż można było je rozbudować nawet do 60 GB. W nowej wersji twórcy skupili się na rozwoju wieloplatformowym z naciskiem na mobilność. Na pokładzie VS 2017 znajdziemy więc symulator iOS - funkcję przydatną dla deweloperów spod znaku nadgryzionego jabłka. Sporo ulepszeń otrzymał też IntelliSense, wliczając w to inteligentną preselekcję, filtrowanie i wsparcie dla XAML.

Pojawiły się też nowe funkcje w ramach Code Analysis, które zadebiutowało w VS 2015 jako sposób na identyfikację problemów już w trakcie pisania kodu (przed jego wykonaniem). Nowa wersja "wprowadza analitykę w czasie rzeczywistym i poprawianie kodu na nowy poziom". Prócz tego dodano nową funkcję debugowania o nazwie Run To Click. Pozwala ona deweloperom uruchamiać program do momentu, aż osiągnie linijkę kodu, przy której następuje błąd. Pozwala to uniknąć tworzenia breakpointów.

Visual Studio 2017 RC można już teraz pobrać ze strony Visual Studio Downloads. Jeśli interesują Was kolejne szczegóły tego wydania, wraz z przykładami użycia znajdziecie je na blogu Visual Studio Development.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.neowin.net/news/microsoft-formally-announces-visual-studio-2017-offers-a-release-candidate

Polecamy również w kategorii Microsoft .NET

Komentarze

Skomentuj

Autor