Użytkownicy biznesowi preferują Surface ponad produkty Apple

Użytkownicy biznesowi preferują Surface ponad produkty Apple

 Amadeusz Labuda
Amadeusz Labuda
12:02
12.02.2018
1 komentarz
872 wyświetlenia

Od wielu, wielu lat Microsoft rywalizuje z Apple o użytkowników na rynku biznesowym. Dzieje się tak z bardzo prozaicznego powodu – ten właśnie obszar generuje największe dochody, wobec czego żaden z gigantów nie chce odpuścić konkurencji, cały czas przeznaczając bajońskie sumy na przygotowanie nowych rozwiązań, skierowanych głównie dla firm. Jak się okazuje, mimo rzekomej popularności urządzeń takich jak iPhone to właśnie Microsoft wygrywa wyścig po klienta biznesowego. Dowodzą tego wyniki sondażu przeprowadzonego przez Carolinę Milanesi z firmy Creative Strategies.

Surface Pro - klasa sama w sobie

Główną kwestią poruszaną w badaniu, były indywidualne preferencje ankietowanych w kwestii sprzętu, używanego zarówno w pracy jak i w domu. Jak się okazuje, aż 72% osób używających sprzętu z linii Surface w pracy chciałoby używać go również do zastosowań domowych. W przypadku chociażby MacBooka od Apple podobnej deklaracji dokonało nieco mniej użytkowników, około 65%. Gdy badanych zapytano o preferowane urządzenie hybrydowe, okazało się, że również w tym aspekcie dominuje Microsoft – Surface Pro ma bowiem aż 11 punktową przewagę nad iPadem Pro. Zbadano również to, w jaki sposób na popularność urządzeń oddziałuje siła marki. Aż 77% badanych odpowiedziało, że czuje swego rodzaju dumę pokazując się z urządzeniem Surface (w przypadku Apple wynik ten był niższy o około 15%). Warto wspomnieć przy tym, że sprzęt z linii Surface postrzegany jest również za lepiej nadający się do produktywnych działań, niż rozwiązania konkurenta – w przypadku personelu odpowiedzialnego za wdrożenia przewaga urządzenia Microsoftu wynosi 11 punktów procentowych, zaś w przypadku docelowych odbiorców aż 21 punktów procentowych.

Oczywiście na wyniki badania w znacznym stopniu wpłynął pewien fakt – Surface już w zamyśle projektowany był z myślą o obsłudze pakietu Office, z czego jego użytkownicy doskonale zdają sobie sprawę. Sytuacja ta oczywiście może się w przyszłości zmienić, jednak będzie to raczej przyszłość daleka niż bliska.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.onmsft.com/news/new-report-finds-more-employees-want-to-choose-surface

Polecamy również w kategorii Surface

Komentarze

  • WireFox 15:19 12.02.2018

    Chodź juz skończyła się licencja na lumie, jestem dumny ze ją mam

Skomentuj

Autor