Menu kategorii
 • Użytkownicy Windows Phone 8.1 nie są w stanie pobierać aplikacji ze sklepu

  Użytkownicy Windows Phone 8.1 nie są w stanie pobierać aplikacji ze sklepu

   Amadeusz Labuda
  Amadeusz Labuda
  09:54
  05.03.2018
  2867 wyświetleń

  System Windows 10 Mobile już jakiś czas temu uznany został w zasadzie za martwy. Co prawda zdarzają się jeszcze osoby z niego korzystające, jednak bądźmy szczerzy – jest ich wyjątkowo niewiele. Bardzo podobnie sytuacja wygląda w przypadku Windows Phone 8.1, dla którego zresztą już ponad pół roku temu zakończył się okres wsparcia technicznego, oferowanego przez Microsoft. Najgorliwsi fani pozostali jednak przy swoich starych telefonach, w oczekiwaniu na Surface Phone, pielęgnując ideę połączenia telefonu z komputerem. Rzecz jasna jest to dla nich czasami wyjątkowo uciążliwe z perspektywy wygody użytkowania, głównie za sprawą często pojawiających się znikąd błędów. Doskonałym ich przykładem jest błąd oznaczony 80070020, który trapi właśnie użytkowników Windows Phone 8.1.

  Lumia to najważniejszy smartfon powiązany z Windows Phone 8.1

  Wspomniany problem ma dosyć poważne konsekwencje dla posiadaczy smartfonów ze starszą wersją mobilnego Windowsa. Jak się okazuje nie mogą oni pobrać żadnych aplikacji, co w ogromnym stopniu wpływa na użyteczność samego urządzenia, zrównując je niemal pod względem funkcjonalności ze starymi komórkami. Nie jest to bynajmniej pierwsza sytuacja, gdy telefony z Windows Phone 8.1 komunikują błąd 80070020, bowiem miało to już miejsce w przeszłości kilkukrotnie. Zastanawiająca jest w tym przypadku jego przyczyna – w końcu wspomniany system nie otrzymuje już w końcu aktualizacji, mogących spowodować jakiekolwiek błędy.

  Na szczęście istnieje bardzo prosty sposób na uporanie się z przedstawionym problemem. Wystarczy w ustawieniach naszego smartfonu zmienić datę na 3 grudnia 2017 roku, co powinno przywrócić możliwość pobierania aplikacji ze sklepu. Nie jest to co prawda rozwiązanie oficjalne, jednakże najważniejsze jest to, że spełnia swoje zadanie. Rzecz jasna Microsoft w ciągu najbliższych dni podejmie działania mające naprawić niedogodności, a przynajmniej na to wskazuje logika.

  Użytkowników systemu Windows 8.1 może nie jest zbyt wielu, jednak zaliczają się oni do najbardziej oddanego rodzaju fanów. W końcu któż inny sięgnąłby po mocno przestarzałe rozwiązanie w dobie Androida, gdy nawet Microsoft sugeruje właśnie jego wybór swoimi aplikacjami?

  Aktualizacja 06.03.2018: Problem został rozwiązany. Szczegóły opisujemy tutaj.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://www.windowslatest.com/2018/03/04/windows-phone-8-1-users-facing-store-error-code-80070020/

  Polecamy również w kategorii Windows Phone