Użytkownicy Huawei MateBook powracają do programu Windows Insider

Użytkownicy Huawei MateBook powracają do programu Windows Insider

 Bartosz Supronik
Bartosz Supronik
11:51
15.09.2016
1 komentarz
1867 wyświetleń

Posiadacze laptopa MateBook firmy Huawei od paru miesięcy borykają się z nietypowym problemem dotyczącym programu Windows Insider. Najnowszy build systemu, jaki można było zainstalować na tym komputerze, to 14383, przy czym brak był możliwości aktualizacji powyżej tej wersji.

Po dłuższym czasie poszukiwań i ciężkiej pracy Microsoft zdołał oficjalnie wyeliminować błąd. Użytkownicy MateBook mogą ponownie zapisać się do programu i cieszyć się najnowszą wersją systemu, którą jest build 14915. Komputer MateBook firmy Huawei to urządzenie, z którym firma weszła na rynek zestawó 2w1. W jego skład wchodzi cienki i lekki tablet, klawitura Portfolio, interfejs MateDock oraz wskaźnik laserowy MatePen. Wydajność urządzenia bardzo często porównywana jest do Microsoft Surface Pro 3.

Aby dołączyć do programu Windows Insider, należy wejść w Ustawienia > Aktualizacje i zabezpieczenia > Niejawny program testów systemu Windows i wybrać Rozpocznij. Po restarcie urządzenia należy wybrać jedną z odpowiadających nam opcji:

  • Szybkie aktualizacje - użytkownik będzie w grupie, która jako pierwsza otrzyma i przetestuje nowości. Wiąże się to z ryzykiem, ponieważ grupa ta testuje aktualizacje, które jeszcze nie były testowane.
  • Wolne aktualizacje - użytkownik będzie w grupie otrzymującej kompilacje Preview. Oznacza to dużo mniejsze ryzyko, ale również mniejszą częstotliwość aktualizacji.
  • Release Preview - grupa użytkowników z wczesnym dostępem do aktualizacji, które zostały oficjalnie opublikowane przez Microsoft. W grupie tej ryzyko dla urządzeń testerów jest znikome.

Niezależnie, którą opcję wybiorą użytkownicy, każda z nich pomaga firmie Microsoft w udoskonalaniu środowiska na urządzeniach z systemem Windows. Najwięcej Insiderów wybiera jednak aktualizacje szybkie (fast ring), które oferują najszybszy możliwy dostęp do najnowszych funkcji i poprawek.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.neowin.net/news/you-can-finally-put-your-huawei-matebook-back-on-the-insider-program

Polecamy również w kategorii Windows Insider

Komentarze

  • RS 08:40 02.10.2016

    Nie mamy systemu przez Windows-Windows.

Skomentuj

Autor