Menu kategorii
 • Uwaga na fałszywe aplikacje w Sklepie Microsoft

  Uwaga na fałszywe aplikacje w Sklepie Microsoft

   Łukasz Klimkiewicz
  Łukasz Klimkiewicz
  11:00
  15.10.2018
  402 wyświetlenia

  Mimo dużego poziomu bezpieczeństwa Sklepu Microsoft oszuści zawsze znajdą sposób na opublikowanie fałszywych aplikacji, często pod nazwą popularnych marek, budzących zaufanie wśród użytkowników. Podobny proceder rozpoczął się w maju tego roku, kiedy w zasobach Sklepu pojawiła się aplikacja Album by Google Photos, opublikowana przez podmiot Google LLC. Program oczywiście nie należał do Google i nie jest już dostępny w Sklepie Microsoft, ale jest to ostrzeżenie, że użytkownicy muszą uważać.

  Google zawsze publikuje swoje materiały jako Google Inc., a nie Google LLC, niezależnie, czy jest to sklep Google Play, Sklep Microsoft, czy iTunes. Dodatkowo od maja na profilach społecznościowych firmy nie pojawiła się żadna informacja o publikacji takiego programu w Sklepie Microsoft. Takie działanie wydaje się być trochę dziwne, ponieważ media społecznościowe są świetną platformą promocyjną.

  Po zainstalowaniu aplikacji użytkowników witało logo Google i dużych rozmiarów reklama, natomiast w katalogu programu można było znaleźć program o nazwie Block Craft 3D oraz plik graficzny o nazwie thankyou.jpg, który miał zachęcać użytkowników do klikania w reklamy.

  Aplikacja nie jest już dostępna w Sklepie Microsoft, ale jej wcześniejsza obecność może świadczyć o pewnym problemie. Microsoft, mówiąc o swoim sklepie z aplikacjami, zawsze zaznaczał, że proces certyfikacji zgłaszanych programów jest bardzo skomplikowany, prowadzony przez pracowników firmy i fałszywe aplikacje nie mają prawa trafić do użytkowników Windows 10. Ale dla chcącego nic trudnego i, jak widać, zawsze istnieje jakaś szansa na prześlizgnięcie się fałszywych programów, dlatego tym bardziej uczulamy użytkowników, aby zwracali szczególną uwagę na instalowane programy.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://www.windowslatest.com/2018/10/14/microsoft-store-has-a-fake-google-photos-app-that-reportedly-shows-ad/

  Polecamy również w kategorii Windows 10