Ustaw sobie dowolny akcent kolorystyczny w Windows 10

Ustaw sobie dowolny akcent kolorystyczny w Windows 10

 Krzysztof Kapustka
Krzysztof Kapustka
16:42
04.08.2015
0 komentarzy
6849 wyświetleń

W ramach najnowszego Windows 10 Microsoft po raz kolejny dostarczył nam nowy interfejs użytkownika, stanowiący tym razem połączenie klasycznego wyglądu Windows 7 i bazującego na kafelkach interfejsu Windows 8. Wygląd systemu możemy sobie spersonalizować w oparciu o dostępną i niestety dość okrojoną listę kolorów wiodących (Ustawienia > Personalizacja > Kolory), składającą się tylko z (lub aż z) 49 kolorów. Jeśli jednak żaden z nich nam nie odpowiada, możemy ręcznie dostać się do znanego z wcześniejszych wersji Windows narzędzia do tworzenia kolorów niestandardowych, które to w nowym systemie Windows zostało ukryte i zastąpione nowymi ustawieniami.

Mikser kolorów, bo tak nazywa się to narzędzie, w poprzednich systemach Windows dostępny był z poziomu kategorii Wygląd i personalizacja, w ramach dostępnego w podkategorii Personalizacja apletu Kolor i wygląd. W Windows 10 dostęp do tego apletu został jednak ukryty i z poziomu interfejsu użytkownika nie ma możliwości jego wyświetlenia.

Obeznani z systemem Windows użytkownicy wiedzą jednak, że dostęp do poszczególnych okien Panelu sterowania można uzyskać również za pomocą odpowiednich poleceń. Nie inaczej jest i w tym przypadku. Aby wyświetlić aplet Kolor i wygląd, a następnie zmienić kolor wiodący na niestandardowy, wystarczy w oknie Uruchom (Windows+R) lub z poziomu Wiersza poleceń wprowadzić polecenie control color, po czym w nowo wyświetlonym oknie kliknąć przycisk Pokaż mikser kolorów.

Korzystając z dostępnych tu suwaków możemy dowolnie zmienić odcień, nasycenie i jasność danego koloru, a także jego intensywność. Warto jednak zwrócić uwagę, że w zależności od bieżących ustawień wyświetlania (Start > Ustawienia > Personalizacja > Kolory > Pokaż kolor w menu Start i centrum akcji oraz na pasku zadań) zmiana tego koloru będzie dotyczyć albo całego paska zadań i tła menu Start, albo też jedynie wyświetlanych na nich elementów.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło:

Polecamy również w kategorii Windows 10

Komentarze

Skomentuj

Autor