Usługa Docs.com jest już oficjalnie dostępna

Usługa Docs.com jest już oficjalnie dostępna

 Krzysztof Kapustka
Krzysztof Kapustka
19:48
05.08.2015
0 komentarzy
1711 wyświetlenie

W czerwcu tego roku Microsoft dokonał znacznej aktualizacji witryny Docs.com, będącej usługą publicznego udostępniania dokumentów o tej samej nazwie. Dziś firma oficjalnie ogłosiła dostępność tej usługi, przekazując ją w ręce wszystkich zainteresowanych dzieleniem się treścią klientów.

Docs.com to dość mało znana usługa Microsoftu, pozwalająca na publikowanie w sieci różnego rodzaju dokumentów i prezentacji, bez żadnych ograniczeń prywatności. Bez przeszkód możemy w niej opublikować dokument PDF, dokument programu Word, prezentację PowerPoint czy arkusz Excel, a od niedawna także prezentację Sway. Publikowane dokumenty możemy grupować w kolekcje i udostępniać je znajomym lub dowolnej innej osobie.

Usługa ta, co prawda w dość mało przystępnej formie, była dostępna w sieci przez ostatnie pięć lat. Teraz jednak Microsoft postanowił przywrócić ją do życia. Firma zaktualizowała jej interfejs użytkownika i rozszerzyła ją przy tym o nowe funkcjonalności. Głównym powodem tej decyzji była potrzeba oddania w ręce użytkowników usługi, która pozwoliłaby im publikować i dzielić się z innymi tworzonymi przez nich prezentacjami Sway. To właśnie z tego powodu opublikowana dziś aplikacja Sway dla Windows 10 jest pod kątem udostępniania dokumentów (przycisk Udostępnij) zintegrowana z usługą Docs.com.

A zatem, jeśli nie macie gdzie udostępnić innym rezultatów swojej pracy, skorzystajcie z docs.com. Zgodnie z objaśnieniem Microsoftu znajdziecie tam dokumenty programów PowerPoint, Word, Excel, Office Mix i dokumenty PDF, a także swaye — bez limitów, bezpłatne, zawsze doskonale sformatowane.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło:

Polecamy również w kategorii Office 365

Komentarze

Skomentuj

Autor