UserVoice do zamknięcia. Zastąpi go całkowicie aplikacja Windows Feedback

UserVoice do zamknięcia. Zastąpi go całkowicie aplikacja Windows Feedback

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
15:55
01.11.2015
1 komentarz
1855 wyświetleń

Opinie i sugestie użytkowników były (i wciąż są) jednym z najważniejszych czynników, kształtujących Windows 10. To dość poważna zmiana w stosunku do raczej chłodno przyjętego Windows 8. Poprzez program Windows Insider Microsoft zbierał dane, począwszy od pierwszych buildów poglądowych Windows 10, wydanych jesienią ubiegłego roku. To właśnie one odegrały największą rolę w kształtowaniu, diagnozowaniu i poprawianiu systemu.

Początkowo inżynierowie Windows i Windows Phone wykorzystywali portal UserVoice jako kanał wymiany informacji z testerami. Wkrótce do buildów poglądowych została dodana aplikacja Windows Feedback. Okazała się dużo lepszym rozwiązaniem, jako że użytkownicy chętniej korzystali z wbudowanego narzędzia, niż z witryny uruchamianej w przeglądarce. W rezultacie Microsoft postanowił zamknąć serwis UserVoice, a cały feedback przenieść do aplikacji Windows Feedback.

Windows 10. Źródło: WinBeta.org

"Z ponad 110 mln urządzeń z Windows 10 chcielibyśmy skonsolidować nasze narzędzia do przesyłania feedbacku w jeden system, który umożliwi zespołowi inżynierów szybsze odpowiadanie na feedback od naszej społeczności. By feedback użytkowników trafił na czas do odpowiednich zespołów, rozwinęliśmy wbudowaną w Windows 10 aplikację Windows Feedback. Daje ona wszystkim inżynierom Windows dostęp do całości surowego feedbacku, publikowanego przez użytkowników za pomocą narzędzia. Ponieważ jest podłączona bezpośrednio do naszego systemu inżynierskiego, nie tylko ułatwia inżynierom wyszukanie feedbacku, ale także działanie w oparciu o niego. Windows Feedback pozwala na obustronną konwersację między inżynierami i Windows Insiderami, których liczba przekracza 7 milionów." - tłumaczy Microsoft. Więcej na ten temat przeczytacie w naszym wcześniejszym poście: "Jak Microsoft radzi sobie z feedbackiem w Windows 10?".

Proces zamykania portalu UserVoice rozpoczął się w miniony piątek. Strona będzie dostępna dla użytkowników do dnia 16 listopada tego roku. "Zachęcamy wszystkich do pełnego przejścia na aplikację Windows Feedback w Windows 10. Wszystko, co wystarczy zrobić, to wpisać 'feedback' w polu wyszukiwania Cortany i uruchomić aplikację" - dodaje Microsoft.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.neowin.net/news/microsoft-shuts-down-its-uservoice-sites-in-lieu-of-windows-feedback-app

Polecamy również w kategorii Windows 10

Komentarze

  • Zdzich 23:29 01.11.2015

    UserVoice to platforma która nie jest własnością Microsoft więc Microsoft nie może i nie zamyka UserVoice tylko zamyka swoje strony na platformie UserVoice = kiepsko przetłumaczyliście artykuł z NeoWin

Skomentuj

Autor