Urządzenie jako usługa - gdzie to się sprawdzi?

Urządzenie jako usługa - gdzie to się sprawdzi?

 CentrumXP
CentrumXP
18:00
21.04.2021
1861 wyświetlenie

W obecnych czasach coraz częściej chcemy mieć sprzęt i oprogramowanie wtedy, kiedy akurat są nam potrzebne, bez potrzeby przechowywania i pokrywania pełnej wartości tych, które przestały być używane. Model subskrypcji stał się dobrze znany choćby za sprawą Office 365, Microsoft 365, Microsoft Azure czy nawet niektórych licencji Windows 10, a od pewnego czasu podobna forma objęła też urządzenia. W tym przypadku mówimy o modelu DaaS (Device as a Service), czyli o urządzeniu jako usłudze. W tym artykule sprawdzimy, w jakich branżach i scenariuszach sprawdzi się ten sposób użytkowania sprzętu.

Nowoczesny sposób użytkowania sprzętu

Przy rosnącej mobilności i zmieniających się warunkach wiele biznesów odchodzi od tradycyjnych, stacjonarnych i przywiązanych na stałe form użytkowania — czy to sprzętu, czy też aplikacji i usług. Obecnie modna jest elastyczność, dzięki której możemy dopasować się do aktualnej sytuacji i jak najlepiej ją wykorzystać, zamiast tkwić przy starych schematach, które przestały się sprawdzać i stały się ciężarem. Elastyczność ta oznacza, że nie tylko możemy odpowiadać na bieżące warunki, ale również sami je stwarzamy — wtedy, gdy zajdzie taka potrzeba, bez bycia uwiązanym do rzeczy, których nie używamy i na których tracimy.

Urządzenie jako usługa - gdzie to się sprawdzi?

Dotyczy to na przykład aplikacji Office — zamiast jednorazowego, drogiego zakupu danej aplikacji, która może być potrzebna tylko przez chwilę, a po kilku latach nie będzie już aktualna, możemy ją subskrybować, mając pewność, że jest to zawsze najnowsza wersja, za którą płacimy tylko wtedy, gdy jej potrzebujemy. Okazuje się, że to innowacyjne podejście sprawdza się świetnie również w przypadku urządzeń, takich jak komputery desktopowe i przenośne.

W jakich branżach sprawdzi się model DaaS?

Istnieje wiele branż, w których zakup urządzeń za ich pełną wartość może być chybioną inwestycją. Jest tak na przykład w firmach, które zatrudniają pracowników na czas określony, aby realizowali konkretne projekty. Przy tradycyjnym zakupie z płatnością z góry może wystąpić problem — co zrobić z tym całym wyposażeniem? Przed podobnym dylematem stają również firmy korzystające z usług outsourcingu, startupy czy nawet młode firmy. Ogólnie rzecz biorąc, wszędzie tam, gdzie jest wysoka rotacja pracowników, zazwyczaj lepiej sprawdzają się elastyczne modele użytkowania sprzętu i usług.

Urządzenie jako usługa - gdzie to się sprawdzi?

Oczywiście nie tylko branże z dużą rotacją zasobów mogą korzystać z szybkiego i wygodnego sposobu na zaopatrzenie pracowników w nowoczesne laptopy lub komputery stacjonarne wraz z oprogramowaniem. Sprzęt jako usługa to świetny scenariusz dla logistyki, księgowości, firm organizujących staże studenckie czy zatrudniających osoby pracujące zdalnie. Pozwala to wypożyczyć gotowy do pracy sprzęt, który spełnia wymagania ochrony i umożliwia bezpieczne łączenie się z zasobami firmowymi. A gdy skończy się zapotrzebowanie — na przykład gdy pracownik wróci do biura albo dobiegnie końca jego umowa — możesz zwyczajnie zrezygnować z usługi.

Urządzenie jako usługa to przede wszystkim wygoda

Wygoda korzystania z urządzenia jako usługi polega między innymi na tym, że możemy z niego zrezygnować w każdej chwili, bez płacenia za całość. Wystarczy, że zakończy się minimalny czas trwania umowy, który w przypadku usługi IT z onex.store wynosi 6 miesięcy. Ustalona jest również opłata abonamentowa, która wynosi ułamek ceny latpopa, komputera stacjonarnego czy zestawu All-in-One. Wygodne dla Ciebie i Twoich pracowników jest także to, że wraz ze sprzętem otrzymujecie opiekę techniczną, dostęp do szkoleń i oprogramowanie Microsoft Office całkiem za darmo.

Urządzenie jako usługa - gdzie to się sprawdzi?

To unikalne połączenie sprzętu z systemem i oprogramowaniem jest dostarczane w setkach możliwych konfiguracji, tak aby najlepiej spełniało swoją rolę w dowolnym scenariuszu — zarówno przy dużej rotacji, jak i bardziej stałym zatrudnieniu, w warunkach pracy mobilnej, jak i za biurkiem. Możesz też wybrać komputer o bardzo podstawowych parametrach do korzystania z aplikacji biurowych i przeglądarki albo potężny kombajn, na którym efektywnie mogą pracować np. graficy czy montażyści wideo. Pełny wybór urządzeń oraz więcej informacji na temat sprzętu jako usługi znajdziecie na stronie IT z onex.store.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.onexstore.pl/it-z-onex-store/

Polecamy również w kategorii onex.store