Ulepszony interfejs Cortany w Windows 10

Ulepszony interfejs Cortany w Windows 10

 Damian Lisak
Damian Lisak
15:00
29.05.2017
0 komentarzy
1474 wyświetlenia

Od momentu uruchomienia Cortany na komputerach PC, Microsoft od czasu do czasu znacząco wzbogaca możliwości swojej asystentki. Gigant niedawno rozpoczął testowanie ulepszonego designu i sposobu wyświetlania wyników poprzez Cortanę, ściślej integrując ją z Bingiem.

Nowy interfejs wyszukiwania otwiera boczny panel w asystentce Microsoftu, który wyświetla rozszerzone wyniki wyszukiwania. Przykładowo, podczas wyszukiwania tekstu piosenki, kliknięcie ikony rozwijania w wynikach wyszukiwania, spowoduje otwarcie dodatkowego panelu bocznego, w którym to można znaleźć cały tekst piosnki w Bing. W rozszerzonych wynikach znajduje się również pasek nawigacyjny Bing, gdzie można uzyskać dostęp do kategorii takich jak obrazy, czy teledysk do poszukiwanego fragmentu tekstu piosenki. Nowy design wyszukiwania jest niewątpliwie ciekawą zmianą, upraszczającą wgląd do interesujących użytkownika treści.

Nowy interfejs Cortany

Obecnie nowa funkcjonalność Cortany jest jeszcze w fazie testów, skutkiem czego nie wiadomo czy, i kiedy zostanie ona udostępniona wszystkim użytkownikom systemu Windows 10. Biorąc pod uwagę to, że w naszym regionie asystentka Microsoftu jeszcze nie działa, polscy użytkownicy raczej nie prędko doświadczą testowanych obecnie możliwości.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/windows-10s-improved-cortana-search-ui-brings-stronger-bing-integration/

Polecamy również w kategorii Windows 10

Komentarze

Skomentuj

Autor