Ukryte wiadomości, czyli info dla spostrzegawczych

Ukryte wiadomości, czyli info dla spostrzegawczych

 Amadeusz Labuda
Amadeusz Labuda
12:45
08.06.2017
0 komentarzy
1209 wyświetleń

Jednym z najważniejszych elementów marketingu, zwłaszcza w kwestii większych premier takich jak najnowsza konsola Microsoftu, jest budowanie odpowiedniego hype na oferowany produkt. Dróg prowadzących do tego jest wiele, począwszy od efektownych spotów reklamowych, aż po występy sławnych gwiazd odbywające się podczas właściwej prezentacji. Gracze jednak są dosyć specyficzną grupą odbiorczą, wobec czego do wywołania wspomnianego efektu należało podejść z innej strony. Wszystko wskazuje na to, że w tym przypadku mamy do czynienia z wiadomościami ukrytymi w teaserach. W końcu co innego mogłoby równie skutecznie zainteresować osoby, które lubią podejmować wyzwania, niż dostarczenie im w ten sposób wymagających zagadek?

Jak wiadomo, wielkimi krokami zbliża się premiera Project Scorpio. W związku z tym gigant z Redmond przygotował kilka krótkich teaserów, mających podsycić emocje przed nadchodzącą konferencją E3. Zważywszy na fakt, że materiały tego typu zwykle przygotowane są wyjątkowo pieczołowicie i profesjonalnie, niemal nigdy nie trafiają się w ich kompozycji przypadkowe elementy. Jednakże w przypadku dwóch spośród udostępnionych taserów, wyłowić można pozornie przypadkowe ciągi znaków: 6>4 oraz X10S101-317. Ukryte przekazy w materiałach promocyjnych nie są niczym nowym, wobec czego fani szybko zaczęli głowić się nad ich przekazem. Najprawdopodobniejszym znaczeniem 6>4 jest podkreślenie wyższości technologicznej Scorpio nad jego największym rywalem, PlayStation 4 Pro. Dokładnie rzecz ujmując chodzi tu o teraflopsy, czyli jednostkę miary stosowaną do określenia mocy obliczeniowej sprzętu; konsola Microsoftu ma dysponować komponentami umożliwiającymi wykorzystanie aż 6 teraflopsów, podczas gdy rozwiązanie Sony oferuje ich tylko 4,12. Jeśli zaś chodzi o ciąg znaków X10S101-317, według sporej liczby zainteresowanych jest to zakamuflowana informacja odnośnie trafienia Scorpio do sprzedaży. X10S odnosić ma się do samej nazwy konsoli, natomiast reszta to już sama data w formacie angielskim (US), czyli 13 październik 2017 roku.

Jedna z ukrytych wiadomości, 64

Niezależnie od tego, czy informacje te są prawdziwe, z pewnością odniosły zamierzony efekt – hype trwa w najlepsze. Więcej szczegółów poznamy dopiero podczas niedzielnego spotu Microsoftu na targach E3, z którego relacje znajdziecie na naszym portalu już niebawem.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.windowscentral.com/these-xbox-project-scorpio-teasers-are-leaving-some-rather-cryptic-messages

Polecamy również w kategorii Xbox One X

Komentarze

Skomentuj

Autor