Udział rynkowy Windows 7 stale rośnie

Udział rynkowy Windows 7 stale rośnie

 Monika Karcz
Monika Karcz
21:51
04.11.2009
3 komentarze
2986 wyświetleń

Najnowszy system Microsoftu - Windows 7, nie zagościł jeszcze dobrze na sklepowych półkach, a różne źródła donoszą o niezwykłej popularności tego produktu. Według statystyk sporządzonych przez firmę badawczą NetApplications środowisko zdobyło ponad 3% udziału na rynku już w ten weekend.

Windows 7 jeszcze przed oficjalną premierą, która miała miejsce 22 października posiadał udział na rynku systemów operacyjnych rzędu około 2%. Wszystko za sprawą udostępnionej publicznie wersji kandydującej tego produktu. Tuż po oficjalnym wydaniu środowiska zdobyło ono 3-procentowy udział w rynku, a 1 listopada wynosiło ono już 3,67%. Dla porównania wszystkie edycje Mac OSa w październiku osiągneły wynik 5,27%, a Linuksa 0,96%. Przewiduje się, że za kilka dni Windows 7 pobije pod względem popularności system Apple’a, który pomimo wielkiego szumu medialnego i kosztownej kampanii marketingowej nie cieszy się takim zainteresowaniem, jakie przewidywano. Vince Vizzaccaro, wiceprezes NetApplications, podsumowywuje całe badanie, mówi, iż Windows 7 cieszy się dużą popularnością i w odróżnieniu od poprzedników gwałtowny wzrost udziału rynkowego odnotowano w weekend.

Udział w rynku systemów operacyjnych najnowszego "dziecka" Microsoftu rośnie z dnia na dzień. Bez wątpienia cieszy się on dużo większą popularnością niż jego poprzedniczka - Windows Vista. Spekuluje się, iż Windows 7 może z biegiem czasu zająć miejsce wysłużonego już Windowsa XP.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.osnews.com/story/22426/Windows_7_Hits_3_Market_Share_Approaches_4_

Polecamy również w kategorii Windows 7

Komentarze

  • Marucins 12:03 05.11.2009

    "<span>Wszystko za sprawą udostępnionej publicznie wersji kandydującej tego produktu."</span> <span>Ale ściema. A własnei że przez wyciek :) </span>

  • Petro 12:14 05.11.2009

    @Marucins, tak czy siak... Microsoft na tym nie stracił wiele mogłoby się wydawać [img]../tinymce/jscripts/tiny_mce/plugins/emotions/img/smiley-laughing.gif[/img]

  • Igor 23:58 06.11.2009

    I tak linux nigdy nie będzie mieć większego udziału niż Windows hihi

Skomentuj

Autor