Udział Siódemki na platformie Steam wciąż rośnie

Udział Siódemki na platformie Steam wciąż rośnie

 Damian Lisak
Damian Lisak
14:31
02.06.2017
0 komentarzy
1381 wyświetlenie

Nie podlega wątpliwości, że system Windows pod względem liczby użytkowników nie ma sobie równych na platformie Steam. Wśród graczy można dostrzec ciekawą tendencję - mimo iż Microsoft mocno inwestuje w Dziesiątkę, chcąc, aby każdy użytkownik przesiadł się na tę właśnie wersję, liczba graczy korzystających z Siódemki nie dość, że nie maleje, to jeszcze redukuje udział najnowszej odsłony.

Windows 10 w wersji 64-bitowej, choć wyposażony został w Game Mode, dodany wraz z dużą aktualizacją Creators Update, wciąż odnotowuje spadek udziału na Steam, tym razem wynoszący 1,03 pkt proc., a to oznacza, że z tej wersji okienek korzysta teraz 49,05% graczy. Dziesiątka łącznie (w obu wersjach) posiada 50,01% udziału na platformie, co wydaje się być mało satysfakcjonującym wynikiem. Jeżeli chodzi o wciąż docenianą przez użytkowników Siódemkę, jej udziały, podobnie jak w poprzednim miesiącu, rosną. Obecnie liczba graczy korzystających z Windows 7 w wersji 64-bitowej wzrosła o 1,4 pkt proc., osiągając wynik końcowy na poziomie 32,26%; wersja 32-bitowa natomiast odnotowała spadek o 0,03 pkt, co daje jej wynik 0,96%. Wychodzi na to, Windows 7 wciąż jest silnym rywalem dla najnowszej odsłony okienek, nawet mimo upływu lat i pojawienia się wielu udogodnień ekskluzywnych dla Windows 10. Łączny udział Windowsa na Steamie wynosi 96,06%, czyli o 0,07 pkt proc. mniejszy, niż w poprzednim miesiącu. Jeżeli chodzi o pozostałe systemy, to znacznie (bo prawie o połowę) wzrosła liczba graczy korzystających z MacOS 10.12.4 64-bit, kończąc miesiąc z rezultatem 1,24%. W przypadku Linuksa największy wzrost odnotowała najnowsza odsłona dystrybucji Ubuntu, czyli 17.04 64-bit. Debiutująca w statystykach Steama wersja zyskała udział rzędu 0,10%.

Siódemka wciąż cieszy się dużą popularnością

Choć na Steamie Dziesiątka dominuje nad Siódemką, to w przypadku ogólnego wykorzystania okienek Windows 7 zdecydowanie prowadzi, co potwierdzają najnowsze statystyki. Widać, że wielu 'klasycznych' użytkowników nie podziela entuzjazmu Microsoftu odnośnie jego najnowszego systemu operacyjnego, wciąż korzystając z Siódemki, która to w dalszym ciągu jest mocnym graczem na rynku systemów, na każdej płaszczyźnie.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://store.steampowered.com/hwsurvey

Polecamy również w kategorii Windows 7

Komentarze

Skomentuj

Autor