Udostępnij swoją skrzynkę Outlook koledze

Udostępnij swoją skrzynkę Outlook koledze

 Łukasz Klimkiewicz
Łukasz Klimkiewicz
19:23
06.09.2013
0 komentarzy
3465 wyświetleń

Webowy klient pocztowy Outlook doczekał się ciekawej funkcji. Od dziś posiadacze pakietu Office 365 mający dostęp do aplikacji Outlook Web App mogą na czas swojej nieobecności umożliwić sprawdzanie poczty swoim współpracownikom.

Na blogu Office 365 Microsoft wyjaśnia, na jakieś zasadzie ta opcja będzie działała w aplikacji przeglądarkowej. Wystarczy, że użytkownik wybierze prawym przyciskiem myszy na przykład folder 'Skrzynka odbiorcza', potem w menu kontekstowym wybierze 'Uprawnienia' i doda osoby, które będą miały wgląd w skrzynkę odbiorczą. Po tym procesie każda wybrana osoba w swojej skrzynce będzie musiała wybrać prawym przyciskiem myszy swój folder główny, następnie w menu kontekstowym wybrać 'Dodaj udostępnione foldery' i wpisać nazwę lub adres e-mail użytkownika, który udostępnił mu swoje foldery.

Podobnie można udostępnić zapiski Kalendarza w Outlook Web App. Tutaj wystarczy jedynie wybrać 'Udostępnij' z prawej strony ekranu i wybrać osoby, z którymi chcemy podzielić się swoim terminarzem.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://blogs.office.com/b/office365tech/archive/2013/09/04/configuring-delegate-access-in-outlook-web-app.aspx

Polecamy również w kategorii Office 365

Komentarze

Skomentuj

Autor