Udoskonalony pasek zadań w Windows 7

Udoskonalony pasek zadań w Windows 7

 Przemysław Dziak
Przemysław Dziak
13:50
30.09.2008
3 komentarze
10403 wyświetlenia
Na blogu Engineering Windows 7 pojawiły się kolejne szczegóły na temat zmian w Windows 7. Tym razem „na warsztat” trafił pasek zadań.

Wielu użytkowników, po pierwszym spojrzeniu na zrzuty ekranu, stwierdziło, że Windows 7 jest kopią Visty. Wydaje się być w tym ziarnko prawdy, gdyż Windows 7 powstaje w oparciu o jej kod. Microsoft zapowiedział już jednak dokonywanie pewnych zmian – na początek w interfejsie nowego systemu, które według założeń odróżnią go od swojego poprzednika. Mowa tutaj m.in. o błędach w ulokowaniu takich elementów, jak np. słabo widoczny przycisk Zamknij, czy o problemie zatłoczenia paska zadań. W nowym systemie nie zobaczymy już niekończących się powiadomień wyświetlanych w zasobniku systemowym. Ta sekcja ma zostać „uspokojona” oraz pozwalać na jej większe dostosowanie do własnych wymagań. Microsoft pracuje też nad sposobem sprawnego przełączania i grupowania otwartych okien wyświetlanych na pasku zadań.

Kiedy pojawi się wersja Windows 7 zawierająca omówione zmiany? Jeszcze nie wiadomo. Microsoft oznajmił, że liczy na opinie klientów i jak zwykle zapowiedział, że więcej szczegółów na temat następcy Visty pojawi się już wkrótce.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://apcmag.com/windows_7_promises_fixes_for_vista_taskbar_screwups.htm

Polecamy również w kategorii Windows 7

Komentarze

  • asab 15:21 30.09.2008

    <p>moze w koncu powroca do koncepcji paska zadan polaczonego z sidebarem, ktora kiedys mozna bylo zobaczyc w klipach wideo wraz z pc od hp?</p> <p> </p> <p>http://img54.imageshack.us/my.php?image=lhprotojz9.jpg</p> <p> </p> <p>pasek zadan skupia sie bardziej na informowaniu uzytkownika nizli na zarzadzaniu uruchomionymi programami - ta funkcje spelnia przezroczysta belka nad czarna strefa</p>

  • Woytek 13:10 07.10.2008

    <h2>@asab</h2> <p>Ty ta fotke robiles kladac monitor na skaner?</p>

  • kuba11736 20:10 13.10.2008

    Nareszcie! Windows Vista ma gorszy niż 7 pasek zadań. To... niezłe. Mogą się pojawić jego zrzuty?

Skomentuj

Autor