Uber porzuca swoją aplikację na Windows 10

Uber porzuca swoją aplikację na Windows 10

 Wojciech Błachno
Wojciech Błachno
09:23
19.02.2018
0 komentarzy
1092 wyświetlenia

Uber - aplikacja która zrewolucjonizowała poruszanie się po centrach dużych miast (i nie tylko), rozwścieczyła korporacje taksówkarskie na całym świecie i rozpoczęła debatę na temat legalności oferowania przejazdów przez kierowców bez licencji. Pomijając jednak kwestie prawych sporów które narosły wokół sukcesu Ubera, sukces ten jest niezaprzeczalny.

Uber Windows 10

Uber dostępny na telefony z Androidem iOS oraz do pewnego momentu również na Windows Mobile, pozwala szybko i przyjemnie dostać się do domu, na przykład po imprezie. Bez obawy, że kierowca nas oszuka - nawet nie musimy mieć przy sobie gotówki. Usługa była dostępna również na system Windows 10 i dzięki temu można był zamówić przejazd wprost z kafelkowego widgetu w menu Start. Pomocna była również Cortana, która mogła zamówić przejazd za nas, wystarczyło ją o to poprosić. Była pomocna bowiem Microsoft właśnie poinformował po zakończeniu wsparcia dla aplikacji na system Windows 10.

Uber na Windows 10 Zrzut Ekranu

Powodów porzucenia aplikacji może być wiele, ale sporo wyjaśniają kiepskie oceny i negatywne komentarze w sklepie Microsoftu. Aplikacja była niedopracowana i nie funkcjonowała poprawnie. Od teraz Uber dostępny jest tylko i wyłącznie na systemy Android i iOS. Aplikacja jest ciągle dostępna w Microsoft Store, jednak nie otrzyma ona żadnej nowej aktualizacji - na poprawę jej działania i nowe funkcje nie ma więc co liczyć. Jest to w pewien sposób pokłosie porażki Windows 10 Mobile, która podważyła przydatność niektórych aplikacji UWP takich jak właśnie Uber. Co dalej? Czy Uber pojawi się na nowym, nie ogłoszonym jeszcze systemie, pod kontrolą którego działać będzie Surface Phone? Pytań tak wiele a odpowiedzi prawie wcale. Jednak jeśli powrót Microsoftu na rynek mobilny się powiedzie, na brak aplikacji nie powinniśmy narzekać, tak jak to miało miejsce w przypadku Windows 10 Mobile gdzie braki były zauważalne.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.neowin.net/news/uber-drops-support-for-its-windows-10-app

Polecamy również w kategorii Windows 10

Komentarze

Skomentuj

Autor