Uaktualnienie z Windows 10 S do wersji Windows 10 Pro będzie w pełni darmowe

Uaktualnienie z Windows 10 S do wersji Windows 10 Pro będzie w pełni darmowe

 Amadeusz Labuda
Amadeusz Labuda
09:51
09.03.2018
1 komentarz
827 wyświetleń

Jednym z najnowszych wariantów popularnej Dziesiątki jest Windows 10 S. Różni się on od swojego pierwowzoru zasadniczo tylko jednym – nie można zainstalować w nim aplikacji pochodzących spoza Sklepu Microsoft. Rozwiązanie to oczywiście nie wszystkim przypadło do gustu, lecz gigant z Redmond znalazł wyjście z tej sytuacji. Mowa tu o uaktualnieniu do nieco bardziej standardowych wersji, czyli Pro oraz Home. Niestety, w przypadku bardziej profesjonalnego wariantu wiązać miało się to z koniecznością uiszczenia opłaty w wysokości 49 dolarów, co użytkownicy przyjęli wyjątkowo krytycznie.

Surface Laptop, pierwszy komputer z Windows 10 S

Jak wiadomo gigant pokroju Microsoftu zmuszony jest jednak do dbania o swój wizerunek, w skutek czego po trwających wewnątrz firmy naradach, zarząd z Redmond podjął decyzję – przejście z dowolnego systemu Windows 10 S do pełnej wersji Home lub Pro będzie w pełni darmowe. Prawdopodobnie nie jest to ostatnia zmiana, która zagości w systemie dystrybucji systemów Microsoftu w ciągu najbliższych miesięcy. Sporo mówiło się ostatnio o rozmaitych wariantach dostarczania licencji do dostawców sprzętu, przy czym pojawiały się między innymi teorie, wedle których Windows 10 S ma stać się systemem startowym, z którego to dopiero wybierać będzie się ten właściwy.

Jakkolwiek by nie było, wedle słów Joe Belifiore już niebawem pojawią się na rynku komputery wyposażone w Windows 10 gotowy do uaktualnienia do wybranej wersji. Nie wiadomo co prawda, czy oznacza to wprowadzenie na nich mechanizmów ułatwiających cały proces, jednak wydaje się to wysoce prawdopodobne.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://blogs.windows.com/windowsexperience/2018/03/07/windows-10-s-mode-coming-soon-editions-windows-10/#6qi6sYSpb1bB3hTM.97

Polecamy również w kategorii Windows 10

Komentarze

  • Olo 10:02 10.03.2018

    Bez sensu. Kombinują jak koń pod górkę.

Skomentuj

Autor