UWP Community Toolkit zaktualizowany do wersji 2.0

UWP Community Toolkit zaktualizowany do wersji 2.0

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
02:00
31.08.2017
0 komentarzy
1686 wyświetleń

Od czasu premiery UWP Community Toolkit minął prawie dokładny rok. W tym czasie pojawiło się siedem aktualizacji, aczkolwiek wersja 2.0 jest pierwszą tak dużą i największą do tej pory zmianą. Zestaw narzędzi - jak mówi Microsoft - używanany jest przez tysiące programistów każdego miesiąca. Obecnie swój wkład w projekt daje ponad 100 osób, a pakiety pobrano ponad 250 tysięcy razy. Co nowego wprowadzono do wersji 2.0?

UWP Community Toolkit to projekt, który pozwala społeczności deweloperskiej na współpracę i wprowadzanie własnych pomysłów do standardu UWP. Ma on na celu uproszczenie rozwoju aplikacji uniwersalnych dzięki wielu udogodnieniom, pozwalającym też zminimalizować objętość kodu do własnoręcznego napisania. Począwszy od wersji v2.0, zestaw narzędzi przede wszystkim zyskał wsparcie dla najnowszej aktualizacji Windows 10 Fall Creators Update, co pozwala programistom sięgnąć po nowe API i wykorzystać nowy interfejs systemu - Fluent Design. Zastosowanie tego designu sprawia, że aplikacje zachowują się i prezentują pięknie na różnych urządzeniach i w różnych scenariuszach użycia. W nadchodzących miesiącach zarówno nowe, jak też i istniejące kontrolki zostaną zaktualizowane pod kątem obsługi światła, głębi, materiału, ruchu i skali, czyli pięciu elementów definiujących Fluent Design. By zademonstrować działanie tych elementów, zostanie zaktualizowana również przykładowa aplikacja w UWP Community Toolkit.

UWP Community Toolkit v.20 pobierz

Inne zmiany w wersji 2.0 dotyczą:

  • przykładowej aplikacji (możliwość bezpośredniej edycji XAML);
  • poprawionej nawigacji;
  • nowych pakietów Microsoft.Toolkit i Microsoft.Toolkit.Services zgodnych z .NET Standard 1.4 i wyższymi;
  • nowych kontrolek InAppNotification i TextToolbar;
  • zaktualizowanego Expandera i dodanego LayoutTranformControl z WinRT XAML Toolkit;
  • Zaktualizowanego menu ze wsparciem dla podkreślonych znaków, orientacji i innych poprawek.

Na koniec warto przypomnieć, że chociaż większość prac związanych z rozwojem i korzystaniem z UWP Community Toolkit jest związana z aplikacjami Desktop, Toolkit działa również świetnie z Xbox One, Windows 10 Mobile, HoloLens, IoT i Surface Hub. Więcej szczegółów o tym, jak zacząć, znaleźć można w tutorialu. Najnowsze funkcjonalności można z kolei sprawdzić w przykładowej aplikacji UWP Community Toolkit Sample App do pobrania ze Sklepu Windows.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://blogs.windows.com/buildingapps/2017/08/30/uwp-community-toolkit-v2-0/

Polecamy również w kategorii Windows 10

Komentarze

Skomentuj

Autor