UWP Community Toolkit z nową aktualizacją do wersji 2.2

UWP Community Toolkit z nową aktualizacją do wersji 2.2

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
23:38
28.02.2018
1 komentarz
1025 wyświetleń

Od czasu premiery UWP Community Toolkit minęło już półtora roku. W tym czasie pojawiło się kilka solidnych aktualizacji, w tym najnowsza - do wersji 2.2. Kluczowe dla tego zestawu narzędzi są trzy cechy: uproszczony rozwój aplikacji z licznymi przykładami, otwartoźródłowość i powiązanie z Windows 10 SDK. W najnowszej wersji do głosu dochodzą m.in. nowe pakiety .NET, opcje układu, efekty XAML i rodzaje wsparcia dla powiadomień.

UWP Community Toolkit

Zasługi opracowania tej aktualizacji Microsoft przypisuje społeczności, która wspiera i dopracowuje Toolkit przy każdym wydaniu. Sprawdźmy teraz najważniejsze nowości w tej wersji.

  • Microsoft.Toolkit.Parsers i MarkdownTextBlock: w wersji 2.0 wprowadzono kilka nowych pakietów .NET Standard i obiecano wsparcie dla większej liczby międzyplatformowych API. UWP Community Toolkit V2.2 dodaje więc nowy pakiet: Microsoft.Toolkit.Parsers. Zawiera on analizator składniowy zgodny z RSS, który może być używany w UWP i na innych platformach wspierających .NET Standard w wersji co najmniej 1.4. Kontrolka MarkdownTextBlock z kolei wspiera nowe opcje renderowania, wliczając w to podświetlanie składni kodu, składni związanej z SVG, relatywnych URI i nie tylko.
  • StaggeredPanel: nowy panel w zakładce Controls pozwala kontrolować układ, w którym elementy wyświetlane są ciasno w kolumnach.
  • Pędzle XAML: UWP Community Toolkit V2.2 wprowadza nową przestrzeń nazw (Microsoft.Toolkit.Uwp.UI.Media) oraz dodaje 7 nowych pędzli kompozycyjnych, w tym RadialGradientBrush.
  • Wsparcie dla MSAL oraz międzyplatformowych usług Microsoft Graph i OneDrive: Graph i OneDrive stały się zgodne z nowym .NET Standard, a stara wersja OneDrive została odrzucona. Obie wersje serwisów wspierają teraz Microsoft Authentication Library (MSAL) i konsumpcję poza aplikacjami UWP. Nową usługę znaleźć można w pakiecie Microsoft.Toolkit.Services.
  • Pakiet powiadomień ze wsparciem dla Moich Kontaktów: pakiet powiadomień zawiera teraz nowe funkcje toast dla tzw. My People shoulder taps, dzięki czemu deweloperzy mogą je łatwo dodawać do swoich aplikacji.

Ze wszystkimi nowościami można się oczywiście zapoznać w przyjaznej aplikacji UWP Community Toolkit Sample App. Zachęcamy do jej sprawdzenia! Zawiera ona interaktywne przykłady wykorzystania narzędzia, bogatą dokumentację oraz - co najważniejsze - fragmenty kodu, które można wykorzystać do rozpoczęcia nowego projektu. Sama w sobie jest też zawsze najświeższą wizytówką możliwości interfejsu Fluent Design System.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://blogs.windows.com/buildingapps/2018/02/28/uwp-community-toolkit-v2-2/

Polecamy również w kategorii Microsoft .NET

Komentarze

  • rggh 10:18 06.03.2018

    sceptyków jestem pewien zbanujecie ! i dlatego nie śmiem żadnych konstruktywnych treści zamieszczać... obecnie widzę jak wiele moich innowacyj sprzed 40 lat ludzkość odkryła i próbuje użyć... miałem być lekarzem ostatnio psychiatrą ( wcześniej chirurgiem a następnie ginekologiem... obie wersje wymagały ręcznego udziału ostatnia zaś ewoluowała w programistę z dorobkiem prawie 20 lat...od VC 6 C++ do VC#.NET stąd ubaw przedni rzekłbym nawet...

Skomentuj

Autor